Ikona Ikona Ikona

Vydarená fanzóna bola spojená s krstom knihy Futbalové esá

Autor: admin

V poslednom stretnutí kvalifikácie MS 2018 Slovensko – Malta (5:1) sa už tradične v trnavskom hoteli Phoenix uskutočnila fanzóna, ktorú moderoval Marcel Merčiak a bola spojená s krstom knihy Futbalové esá. Napísal ju známy autor viacerých športových kníh Ladislav Harsányi a jej krstným otcom bol legendárny Jozef Adamec, ktorému výdatne asistovali Jozef Štibrányi a Richard Hamšík, otec Mareka, nášho skvelého reprezentanta. Na ďalšej vydarenej akcii sa zúčastnilo okolo 130 fanklubákov a hostí.

,,Stretávame sa tu už piaty raz počas tejto kvalifikácie a pevne verím, že nie naposledy. Všetci vieme, aká súhra okolností musí hrať v náš prospech, aby sme sa dostali do baráže. Je dobré, že znova môžeme siahnuť k futbalovej knihe a každá takáto publikácia o športe je veľmi dôležitá. Táto bude veľmi dôležitá pre našich mladých ľudí, ktorí každý týždeň počas víkendov zasadajú k televíznym obrazovkám, aby sledovali obrovské hviezdy svetového futbalu z najpoprednejších európskych súťaží. Ešte raz vás veľmi srdečne vítam na krste knihy Futbalové esá,“ povedal Marcel Merčiak.

V knihe sú profily 52 špičkových hráčov a je tam aj jedenástka hráčov, ktorí sú stále v našom reprezentačnom výbere. ,,Je to výber toho najlepšieho na svete a v Európe a som rád, že v tejto knihe sa nestratia ani slovenskí reprezentanti. Na knihe som pracoval asi rok, ale keďže vývoj je vo futbale nezastaviteľný a letné prestupy priniesli veľké zmeny, musel som veľa textov prerábať,“ vraví L. Harsányi. Kniha sa pokrstila slovenskou trávou a voňavkou FC Barcelona preto, lebo jej hráči spolu s Realom Madrid sú v tejto publikácii najviac zastúpení a dvaja autorovi synovia tiež drukujú katalánskemu veľkoklubu.

Merčiak sa vzácnych hostí opýtal, že keby si mali vybrať do mužstva, ktoré by viedli zo svetových a našich hráčov, kto by to bol? ,,V každom prípade by tam mali miesto Jožko Adamec, Janko Popluhár, Vildo Schrojf a zo súčasných by tam určite patril Marek Hamšík, Martin Škrtel a Juraj Kucka. Zo svetových môj miláčik Lionel Messi, ale aj Cristiano Ronaldo a kopa ďalších hráčov,“ povedal Jozef Štibrányi. ,,Všetci sú v tejto knihe skutočne výborní, aby som nikoho neurazil, prikláňam sa k menám, ktorého vymenoval Jožko Štibrányi. V tejto knihe je skutočná smotánka svetového futbalu,“ zdôraznil Jozef Adamec. ,,Pán Štibrányi to veľmi dobre zhodnotil, vo veľkej & eacute;r e československého futbalu sme mali skutočne veľa skvelých hráčov. Dvaja sedia vedľa mňa, tým je povedané všetko. Dôležité je však, že máme aj veľmi sľubnú mladú generáciu, myslím hlavne na Milana Škriniara a Stanislava Lobotku, ktorí sú už stabilnými členmi reprezentačného mužstva Slovenska,“ hovorí Richard Hamšík.

Na záver krstu M. Merčiak obzvlášť poďakoval oficiálnemu fanklubu slovenskej reprezentácie za to, že pod vedením jeho predsedu Romana Táborského v posledných trinástich mesiacoch urobil maximum pre náš tím, aby mal veľkú podporu aj v cudzom prostredí, či to už bolo v Slovinsku, Anglicku, Škótsku, alebo aj v Litve a na Malte.

Na stretnutí sa najviac hovorilo o našich vyhliadkach v kvalifikácii F-skupiny MS 2018 a hlavne, či postúpime do baráže. Prvou podmienkou bolo naše víťazstvo nad Maltou a potom, aby Slovinsko neprehralo so Škótskom. To sa splnilo, oveľa horšie bolo, že v pondelok Chorvátsko vyhralo na Ukrajine a Írsko v Cardiffe nad Walesom. Teoretickú šancu sme definitívne stratili v utorok po domácom víťazstve Grécka nad Gibraltárom 4:0 v kvalifikačnej H-skupine. Tréner Ján Kozák mal teda pravdu, keď povedal, že jeho zverencom bude chýbať na účasť v baráži majstrovstiev sveta jediný bod.