Futbalová reprezentácia kolektívom roka 2023

OFSFR – Bratislava

Autor: LH

Slovenská futbalová reprezentácia sa stala víťazom medzi kolektívmi v ankete Klubu športových redaktorov Športovec roka 2023. Slávnostné vyhlásenie a ocenenie najúspešnejších jednotlivcov i kolektívov sa uskutočnilo v rámci galavečera 5. februára v novostavbe Slovenského národného divadla.

„Som z toho šťastný. A najviac ma teší, že sme potešili slovenských ľudí. Možno na začiatku nám nie všetci verili, no na konci sme mali plné štadióny, z čoho mám najväčšiu radosť,“ povedal na margo prvenstva slovenskej reprezentácie  v ankete jej tréner Francesco Calzona, ktorý ocenenie preberal spolu s Marekom Hamšíkom, členom jeho realizačného tímu.

„Vždy je to obrovský úspech pre Slovensko kvalifikovať sa na majstrovstvá Európy, preto si toto ocenenie národný tím určite zaslúži,“ dodal Hamšík.

Futbalisti sa vysoko umiestnili aj v kategórii jednotlivcov. Stanislavovi Lobotkovi patrila bronzová priečka, Dávidovi Hanckovi siedma.

„Asi si tú cenu nechám a vymením ju za moje štvrté miesto, čo bolo v minulosti moje maximum v tejto ankete“ zažartoval si Hamšík, ktorý prevzal cenu za neprítomného Lobotku. Potom už vážnejšie dodal:  „Za to,  čo Stano odviedol v reprezentácii a Neapole, kde bol veľkým lídrom, mu zaslúžene patrí toto umiestnenie.“ Lobotkovo umiestnenie je najlepšie pre futbalistu v celej histórii ankety.

Foto: Ladislav Harsányi

Tréner reprezentácie Francesco Calzona v debate s novinármi pred vyhlásením.