Vencel a Hrdlička oslavovali s fanklubom svoje osemdesiatiny

OFSFR – Bratislava

Ladislav Harsányi

Foto: Anton Holienčin

Oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie pokračuje vo svojej tradícii – organizovaní osláv jubileí legiend československého a slovenského futbalu. Takáto oslava sa konala 9. februára v Hoteli Matyšák pri príležitosti 80. narodenín dvoch bývalých slávnych hráčov bratislavského Slovana a československej reprezentácie: Alexandra Vencela st. (nar. 8. februára 1944) a Ivana Hrdličku (20. november 1943). Tí si na oslavu pozvali svojich bývalých spoluhráčov i priateľov, medzi ktorými dominovali víťazi PVP z roku 1969 či majstri Európy z roku 1976. Oslávenci Vencel a Hrdlička vyzdvihli, že tieto jedinečné úspechy boli dielom nielen výborných hráčov, ale predovšetkým skvelej partie. Žiadna iná to okrem nich nedokázala.

Jedným z pozvaných hostí bol aj Ladislav Jurkemik, najmladší člen z belehradskej partie európskych šampiónov. „Som rád, že existuje skupina takýchto zanietencov, ktorí nezabúdajú na nás, bývalých hráčov. Organizujú to na vysokej úrovni, bolo to tak aj na mojich narodeninách i v prípade osláv jubilea Šaňa Vencela a Ivana Hrdličku. Je to obdivuhodné, kvitujem to a som fanklubistom za to veľmi vďačný. Človek sa zíde s bývalými kolegami, ktorých na ulici bežne nestretne a je sa o čom porozprávať,“ povedal Jurkemik po podujatí.

Na margo oslávencov, Alexandra Vencela a Ivana Hrdličku dodal: „Bol som rád, že ma  Šaňo Vencel pozval na túto akciu, dá sa povedať, že do kuchyne Slovana.  Bol som na oslave jediný interista. Hoci medzi nami v rámci súperenia bratislavských klubov vládla veľká rivalita, vždy to bolo na férovej úrovni a stali sme sa priateľmi. Isteže, so Šaňom sme prežili spoločný čas aj v reprezentácii Československa, dlhé roky, poznáme sa veľmi dobre. Čo sa týka Ivana Hrdličku, je to skromný, inteligentný človek, taký bol aj ako hráč, fantastický. A dodnes hrá futbal! Keď som ho nedávno videl zahrať si v zápase v Piešťanoch, vravím si, paráda! V osemdesiatke je to niečo mimoriadne. Vyžaruje z neho srdečnosť, vďačnosť. Má  v sebe veľkú pokoru a to isté platí o Vencelovi. Aj preto som prijal jeho pozvanie.“