Ikona Ikona Ikona

Slováci po remíze s Bulharskom zrejme prišli o zraneného Strelca

Autor: admin

Slovenskí futbalisti remizovali v utorňajšom prípravnom zápase pred EURO 2020 v Riede s Bulharskom 1:1. Generálkou naň bude v nedeľu 6. júna prípravný duel vo Viedni s Rakúskom. V Josko Arene otvoril skóre v 9. minúte Atanas Iliev po veľkej individuálnej chybe Denisa Vavra. V 27. minúte vyrovnal prvým gólom v najcennejšom drese László Bénes.

OFSR – Ried/mv

Kapitánom SR bol Peter Pekarík, ktorý nastúpil na jubilejný 100. reprezentačný zápas. Stal sa štvrtým Slovákom s reprezentačnou stovkou po Marekovi Hamšíkovi (126), Miroslavovi Karhanovi (107) a Martinovi Škrtelovi (104).

Prípravný zápas pred EURO 2020:

Slovensko – Bulharsko 1:1 (1:1)

Góly: 27. Bénes – 9. A. Iliev, ŽK: Suslov (SR). Rozhodovali: Altmann – Brandner, Gutschi (všetci Rak.), bez divákov.

SR: Kuciak (46. Rodák) – Pekarík, Šatka, Vavro, Holúbek – Lobotka (81. Ďuriš), Bero (72. Hrošovský) – Haraslín (55. Suslov), Bénes, Weiss (55. Jirka) – Boženík (46. Strelec)

Bulharsko: Naumov (46. Mihajlov) – Turicov, Antov, P. Hristov, Božikov – Despodov (82. Karagaren), Čočev, Vitanov (69. Malinov), Cvetanov (46. Jankov) – Krajev (46. D. Iliev) – A. Iliev (60. Minčev)

Slováci začali zle, pôsobili nervózne a zakríknuto. Bulhari hrali dôrazne a vedeli sa dostať do šancí. Už v 6. minúte po centri Božikova hlavou trafil brvno Despodov. Výsledkom zlého úvodu bol inkasovaný gól do slovenskej siete, keď urobil hrubú individuálnu chybu Vavro, ktorému zobral loptu Despodov a po spätnej prihrávke sa presadil strelou zblízka A. Iliev. Potom po zlej rozohrávke Lobotku Vavro v poslednom momente nepustil do šance súpera. V 15. minúte sa opäť po rýchlom brejku dostal do zakončenia agilný Despodov, ale tesne minul pravú žrď. Až po 20 minúte sa Slováci dostali viac do hry, začali byť aktívnejší a viac držali loptu na svojich kopačkách. V 24. minúte chybovali v rozohrávke aj Bulhari, no zakončenie Boženíka na poslednú chvíľu zblokovali a po slovenskom rohu vypálil Haraslín vedľa. Na pravej strane SR začala fungovať spolupráca Pekaríka s Haraslínom, na ľavej strane sa do zápasu dostal Weiss a tak prebrali opraty Slováci. Vyrovnanie sa zrodilo v 27. minúte. Pekaríkov pretiahnutý center na ľavej strane prepadol k Weissovi a ten šikovnou prihrávkou našiel v šestnástke Bénesa, ktorý strelou k vzdialenejšej tyčke vyrovnal. Vo štvrtom reprezentačnom zápase si tak tak dosiahol premiérový gól. Bulhari mohli ísť do vedenia v 32. minúte, ale Despodov hlavou minul. V závere prvého dejstva mal ešte dve šance Haraslín, najprv trafil vedľa a potom jeho pokus súper zblokoval.

V polčase vystriedal Kuciaka Rodák a Boženíka Strelec, Bulhari urobili tri zmeny. Slováci sa snažili súpera zatlačiť, prišli aj ďalší noví hráči Jirka a Suslov. Po hodine hry práve Suslov našiel prudkým centrom Jirku, ten ale v ťažkej situácii hlavičkoval vysoko nad. V 70. minúte sa vytiahol Rodák pri strele Jankova výborný zákrok a efektne loptu vyrazil na roh. Slováci hrali prevažne na polovici súpera, ten bol ale dobre organizovaný. Chýbali väčšie šance na oboch stranách, v 85. minúte však mohol rozhodnúť Karagaren, ale jeho strela bola veľmi nepresná. Slováci dohrávali s desiatimi hráčmi v poli, keďže duel pre zranenie nedohral Strelec, podobne skončili aj Bulhari, ktorým sa v závere tiež zranil jeden hráč. Výhru na stranu SR mohol v 88. minúte strhnúť Jirka, po nájazde ale jeho strelu zlikvidoval brankár Mihajlov. Skóre sa už potom nezmenilo a tak sa oba tímy rozišli nerozhodne.

Štefan Tarkovič, tréner SR: ,,Mňa osobne veľmi mrzí zranenie Davida Strelca. Futbal je kontaktný šport a prináša aj takéto chvíle. David zrejme prišiel o nomináciu, ešte uvidíme o pár chvíľ. Ešte nemám relevantné informácie od lekárov, ide asi o zadný stehenný sval. Inak zápas splnil to, čo mal. Postavili sme tím, ktorý hral prvýkrát spolu. Keď sa hráči upokojili, začala naša hra mať parametre.  Páčil sa mi výkon Stana Lobotku. Erik Jirka je hráč, akého typológiu hľadáme do krídelných priestorov.“

Peter Pekarík, kapitán SR: ,,Pri nastrelenej strele som dostal kŕč. Ale malo by to byť ok. Zápas som prežíval veľmi emotívne. Som rád a šťastný za túto métu, za stý zápas. Kapitánska páska chutí výborne, už som ju mal dvakrát aj predtým. Ďakujem trénerovi za túto príležitosť a veľmi som si to užil.“

László Bénes, autor gólu SR: ,,Som rád, že som dostal od trénera šancu. Chcel som odohrať dobrý zápas, aby som bol v nominácii na EURO. Snažil som sa hrať ofenzívne, dal som gól, dúfam, že mi to pomôže do konečného výberu.“