Na predvianočnom stretnutí SFZ boli aj fanklubáci

Autor: majka

OFSR – Bratislava/mv
Foto: Milina Strihovská

V piatok 6. decembra na Mikuláša sa v bratislavskom hoteli Holiday Inn uskutočnilo tradičné predvianočné stretnutie predstaviteľov Slovenského futbalového zväzu s funkcionármi, trénermi, bývalými reprezentantmi, ale aj so zástupcami médií.
,,Takto sa stretávame tuším už siedmy raz v rade,“ stručne poznamenal prezident SFZ Ján Kováčik. Samozrejme, na slávnosti nechýbal ani generálny sekretár SFZ Jozef Kliment, ktorý končí po deviatich rokoch v službách slovenského zväzu vo funkcii. Odchádza do Nyonu, do štruktúry UEFA, na dôležitý post. Medzi množstvami pozvanými boli napríklad Anton Ondruš, kapitán majstrov Európy z roku 1976 v Belehrade, ale aj Anton Urban, kapitán strieborného mužstva z letnej olympiády v Tokiu 1964. V rôznych debatných krúžkoch sa reč točila najmä o futbale a hlavne o tom, či slovenská reprezentácia zvládne prvý semifinálový súboj play-off v boji o postup na EURO 2020 doma proti Írsku.
Na stretnutí boli aj niekoľkí zástupcovia oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie. Jeho predseda Roman Táborský, zástupca Miloš Kopča, členovia Ondrej Trnovský, Peter Špilák, Ladislav Harsányi, Ladislav Lipták, Pavol Šípoš a mediálny manažér Milan Valko. Domov sme sa rozchádzali s nádejou, že takto o rok budeme hovoriť, ako si na ME 2020 počínala slovenská reprezentácia.