Lobotka si na debut v Neapole ešte musí počkať

Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Lobotka dostal minulý týždeň dva krásne darčeky. Najprv sa mu narodila dcéra Linda a v stredu definitívne spečatil prestup z Celty Vigo do SSC Neapol. Do talianskeho klubu prišiel za 20 miliónov eur a táto suma sa ešte môže navýšiť o bonusy vo výške 4 miliónov eur. Minulú stredu popoludní potvrdil príchod Lobotku aj klub prostredníctvom sociálnych sietí, na ktorých napísal: „Vitaj Stanislav!“

Lobotka s SSC Neapol podpísal štyriapolročnú zmluvu, ktorá mu prinesie ročný plat 1,8 milióna eur. „Prichádzam zo Španielska do Talianska, teda do ďalšej veľkej futbalovej krajiny s obrovskou históriou. Neapol je lepší, kvalitnejší a ambicióznejší klub ako Celta, takže z tohto pohľadu to vnímam ako veľký posun v kariére. Ľudia tu futbal vnímajú ako náboženstvo, čo je úplne niečo iné ako v Španielsku. Navyše Neapol účinkuje každý rok v európskej súťaži. V mužstve je veľa výborných hráčov a reprezentantov rôznych krajín, takže pred nimi a aj celým prostredím mám, samozrejme, rešpekt. Nebolo ľahké dohodnúť sa s Celta Vigo, ale som rád, že to nakoniec dobre dopadlo,“ cituje 25-ročného Lobotku portál Football Italia.

O to viac je však pracovitejší, je to taká usilovná včelička, ktorá obhospodaruje veľký priestor v strede poľa. Práve Gattuso mu už minulú nedeľu na spoločnej večeri podrobne vysvetlil jeho budúcu pozíciu v tíme. Sľubuje si od neho, že do mužstva prinesie viac energie, vášne pre hru a že pomôže zlepšiť obrannú i útočnú činnosť vicemajstra z minulej sezóny.

Mal by sa teda hodiť do koncepcie talianskeho búrliváka, ktorý dobré výsledky potrebuje ako soľ. Neapol totiž pod vedením Gattusa, ktorý v prvej polovici decembra pri kormidle nahradil Carla Ancelottiho, zo šiestich stretnutí dve vyhral a štyri prehral.

Počas tohto víkendu Neapol doma prehral s Fiorentinou 0:2, Stanislav Lobotka strávil duel na lavičke náhradníkov domácich, ale tento týždeň vo veľkom šlágri proti obhajcovi majstrovského titulu Juventusu Turín by už mohol absolvovať debut v drese talianskeho vicemajstra z minulej sezóny.