Juraj Soboňa si prevzal Cenu fair play Ivana Chodáka

Juraj Soboňa, dlhoročný člen oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie, podpredseda ObFZ Topoľčany a predseda OFK Solčany si v nedeľu 5. marca v Senci prevzal cenu za dlhoročnú príkladnú funkcionársku činnosť a prínos pre futbal v súlade s princípmi fair play – CENU FAIR PLAY MUDr. Ivana Chodáka.

OFSFR – Bratislava/mv

Foto: facebook

,,Túto cenu som obdržal na podujatí Gala Grassrootsu futbalu 2022, ktorý usporiadal SFZ v hoteli Senec. Som dlhoročným funkcionárom – predseda OFK Solčany od decembra 1994, podpredseda VV ObFZ Topoľčany od roku 2017 a člen VV ZsFZ. Ako starosta obce Solčany od roku 1999, poslanec Nitrianskeho samosprávneho kraja od roku 2005 a poslanec NR SR v rokoch 2018 a 2020 sa snažím podporovať futbal na vidieku. Toto ocenenie si veľmi vážim, prijal som ho s pokorou a patrí tiež všetkým mojim kolegom, priateľom, zanieteným funkcionárom, ktorí v tejto dobe, ktorá vôbec nepraje športu, vykonávajú dobrovoľnú činnosť v športe, vo futbalom hnutí v regiónoch naprieč celým Slovenskom,“ vraví Juraj Soboňa.