Ikona Ikona Ikona

Guľa je novým trénerom reprezentácie Slovenska do 21 rokov

Autor: admin

Adrián Guľa je novým trénerom slovenskej mužskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov. Predstavitelia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) o tom informovali v pondelok predpoludním počas tlačovej konferencie v Bratislave. Guľa vo funkcii nahradil Ota Brunegrafa, ktorý mužstvo viedol v marcových stretnutiach kvalifikácie o postup na ME 2019 do Talianska po odchode Pavla Hapala do pražskej Sparty.

Štyridsaťdvaročný Guľa od roku 2013 je šéfom lavičky MŠK Žilina, vlani „šošonov“ priviedol k zisku národného titulu. ,,Dohodli sme sa, že dokončí aktuálnu kvalifikáciu a potom na nasledujúci kvalifikačný cyklus. Pán Guľa je zmluvne viazaný v MŠK Žilina, jeho majiteľ pán Antošík nám vyšiel v ústrety a uvoľnil ho pre túto funkciu. Som rád, že tréner, s ktorým sme sa dohodli, spĺňa najvyššie kritériá,“ povedal prezident SFZ Ján Kováčik.
Guľa doviedol v minulej sezóne Žilinu k majstrovskému titulu a o jeho služby bol záujem aj v zahraničí, spomínala sa predovšetkým Legia Varšava. ,,Ponuka ma zaujala natoľko, že som sa rozhodol korektne rozviazať zmluvu so špičkovým klubom MŠK Žilina. Urobím maximum, aby som pomohol slovenskému futbalu. Možností bolo viac, ale rozhodol som sa pracovať na Slovensku. Verím, že to bolo správne rozhodnutie,“ povedal 42-ročný Guľa na pondelňajšej tlačovej konferencii, na ktorej ho oficiálne predstavili v novej funkcii.

Adrián Guľa
narodenie: 29. júna 1975 (42 rokov), Nováky
hráčske pôsobenie: FK Nováky, ligový dorast Prievidza, Nováky /II. liga/, Opava /ČR/, Jablonec nad Nisou /ČR/, Viktoria Žižkov /ČR/, Matador Púchov, Inter Bratislava, Prievidza /II. liga/
trénerské pôsobenie: AS Trenčín (2009 – 2013), MŠK Žilina (2013 – 2018)
najväčšie úspechy: víťaz II. ligy 2010/2011, víťaz Fortuna ligy 2016/2017, najlepší tréner Fortuna ligy 2016/2017