Slováci odleteli do Petrohradu v kompletnom zložení

Slovenská futbalová reprezentácia odletela v stredu predpoludním na majstrovstvá Európy v kompletnom zložení. Do Petrohradu odcestovalo z bratislavského Letiska M.R. Štefánika všetkých 26 pôvodne nominovaných hráčov vrátane stredopoliara a kapitána mužstva Mareka Hamšíka a útočníka Ivana Schranza, ktorých v prípravnom období trápili zdravotné problémy. Členovia výpravy prišli na bratislavské letisko, odkiaľ odlietali na EURO, nahodení v štýlových oblekoch a v dobrej nálade.

OFSR – Bratislava/mv

Foto: www.futbalsfz.sk

Na oficiálnej webstránke Slovenského futbalového zväzu (SFZ) to potvrdil tímový lekár Ján Baťalík: ,,Máme dvoch hráčov, s ktorými pracujeme systematicky. Marek má dlhodobo problémy, pomaly sa zlepšuje jeho stav, teraz sme vstúpili do aktívnejšej liečby. Predpokladám, že v stredu, keď pôjde do tréningu, bude to ešte lepšie. U Schranza sa obnovilo zranenie, robili sme vyšetrenia, ktoré potvrdili poškodenie svalovej blany. Urobíme všetko, aby mohol zasiahnuť do zápasov. Ide o zadný stehenný sval, nie je tam vážny nález, ale je tam jemné natrhnutie svalovej hmoty.“

Stopér Milan Škriniar vyjadril presvedčenie, že tím je na šampionát dobre pripravený. ,,Myslím si, že sme ako mužstvo dobre nastavení. Boli sme dlhšie spolu, nacvičili sme si nejaké veci. Ešte aj v Petrohrade nám zostáva trochu času do prvého zápasu s Poľskom, ktorý bude veľmi dôležitý. Vstup do turnaja je vždy dôležitý,“ povedal pre futbalsfz.sk.

Stredopoliar Juraj Kucka sa predstaví už na svojom treťom šampionáte. Na MS 2010 v Juhoafrickej republike i na EURO 2016 vo Francúzsku pomohol slovenskému tímu k postupu zo základnej skupiny do osemfinále. Rovnaký scenár by do tretice, v konkurencii papierovo silnejších tímov, privítal. ,,Pocity sú fajn, generálka s Rakúskom prebehla dobre, aj keď určite máme čo zlepšovať. Je tu dobrá atmosféra, všetci sme dobre naladení. Ideme tam s tým, že nechceme sklamať a niečo dokázať. Nech nám fanúšikovia držia palce a spolu si to užijeme,“ dodal Kucka.

Prvý duel v E-skupine čaká na zverencov Štefana Tarkoviča v pondelok 14. júna o 18.00 SELČ proti Poliakom. Ďalšími súpermi budú Švédsko (18. júna o 15.00 SELČ v Petrohrade) a Španielsko (23. júna o 18.00 SELČ v Seville).