Ikona Ikona Ikona

Nemci nezaváhali a Slovensko tak končí na EURO 2016 v osemfinále

Autor: admin

26/06/2016

Slovenskí futbalisti sa s účinkovaním na EURO 2016 rozlúčili v osemfinále. V nedeľňajšom vyraďovacom súboji na štadióne Pierrea Mauroya v Lille nestačili na Nemecko, ktorému podľahli rozdielom triedy 0 : 3. Góly favorita strelili Jérome Boateng, Mario Gomez a po zmene strán Julian Draxler. Okrem toho Mesut Özil v trinástej minúte nepremenil penaltu. Zverenci trénera Jána Kozáka ale splnili cieľ účasti medzi šestnástimi najlepšími tímami, s ktorým na šampionát cestovali. Vo Francúzsku tak končia po štyroch zápasoch s bilanciou jedno víťazstvo (2 : 1 nad Ruskom), jedna remíza (0 : 0 s Anglickom) a dvomi prehrami (1 : 2 s Walesom a 0 : 3 s Nemeckom) pri skóre 3 : 6. Z 24 účastníkov turnaja bez ohľadu na ďalšie výsledky obsadí Slovensko konečnú štrnástu priečku. Rozlúčku s reprezentačným dresom absolvoval v dnešnom zápase útočník Stanislav Šesták, ktorý prišiel na ihrisko v 64.minúte, keď vystriedal Ďuriša. Celkovo odohral v reprezentácii 66 zápasov a strelil 13 gólov.

Nemecko – Slovensko 3 : 0 (2 : 0)

góly: 8. Boateng, 43. Gomez, 63. Draxler

žlté karty: Kimmich, Hummels – Škrtel, Kucka

rozhodovali: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (všetci Poľsko)

divákov: 44 312

Nemecko: Neuer – Kimmich, Boateng (72. Höwedes), Hummels, Hector – Kroos, Khedira (76. Schweinsteiger) – Müller, Özil, Draxler (72. Podolski) – Gomez

Slovensko: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Gyömbér (84. Saláta) – Škriniar – Kucka, Hrošovský, Hamšík, Weiss (46. Greguš) – Ďuriš (64. Šesták)