Legendárny brankár Anton Švajlen oslávil 85. narodeniny

V sobotu 3. decembra oslávil 85. narodeniny bývalý legendárny brankár, člen strieborného tímu z OH 1964 v Tokiu a člen oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie Anton Švajlen.

OFSFR – Bratislava/mv

Foto: fanklub

Rodák zo Solčian je veľmi významná postava olympijského hnutia – čestný člen Slovenského olympijského a športového výboru (SOV, od roku 2008), bývalý dlhoročný predseda Olympijského klubu Košice (do roku 2013, odvtedy čestný predseda) aj Združenia olympijských klubov SR, držiteľ Zlatých kruhov SOV (2003), výročnej trofeje Medzinárodného olympijského výboru „Storočnica olympijských hier“ (1996), najvyššieho slovenského ocenenia za celoživotné vystupovanie v duchu fair play – Ceny Jana Popluhára (2010), aj Zlatého odznaku SOV (2011). Je aj držiteľ Zlatého odznaku Slovenského futbalového zväzu a najvyššieho futbalového ocenenia za fair play – Ceny Ivana Chodáka.

Bývalý dlhoročný brankár VSS Košice, za ktorý odchytal 336 zápasov a strelil 11 gólov, si obliekol aj československý dres, ale vzhľadom na veľmi silnú konkurenciu v bránke (Viliam Schrojf, Ivo Viktor a Alexander Vencel) dostal viac šancí len v olympijskom tíme. Za olympijský výber ČSSR nastúpil Anton Švajlen päťkrát (na OH v Tokiu proti Brazílii) a za B-tím ČSSR trikrát, v A-tíme sedel počas viacerých medzištátnych zápasov na lavičke ako náhradník.

K početným gratulantom sa pripája aj oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie. Oslávencovi želá veľa zdravia, šťastia, rodinnej pohody a aby sme sa s ním naďalej stretávali na rôznych našich akciách!