Ikona Ikona Ikona

Zaslúžené víťazstvo slovenských mladíkov nad Litvou

Autor: admin

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov uspela v utorňajšom stretnutí kvalifikácie ME 2023 na ihrisku litovských rovesníkov 2:0. Vďaka gólom Mateja Trusu a Adriána Kaprálika dosiahla tretie víťazstvo v C-skupine, v ktorej má na konte aj rovnaký počet prehier.

OFSR – Alytus/mv

Zverenci Jaroslava Kentoša najbližšie 25. marca privítajú Severné Írsko. Na tretej priečke zaostávajú o šesť bodov za vedúcim duom, Rusko zdolalo Španielsko 1:0 a bodovo sa dotiahlo na lídra tabuľky. Severné Írsko prekvapujúco podľahlo Malte 0:2.

kvalifikácia ME 2023 futbalistov do 21 rokov – C-skupina, Alytus:

Litva – Slovensko 0:2 (0:1)

Góly: 12. Trusa, 55. Kaprálik. ŽK: Armalas, Burba, Kalinauskas – Lavrinčík, Kadák, Vojtko, Bernát. Rozhodovali: Kaljanac – Dujak, Kačavenda (všetci BaH)

Litva: Baliutavičius – Zabita, Žebrauskas, Armalas, Jansonas – Kalinauskas, Uzela, Ramanauskas (72. Burba) – Dovydaitis (57. Petkevičius), Klimavičius (57. Zubauskas), Milašius (88. Anisas)

Slovensko: Belko – Kováčik, Mesík, Obert – Bernát (86. Kmeť), Kadák (63. Gono), Lavrinčík (86. Nebyla), Vojtko, Goljan (71. Galčík) – Trusa, Kaprálik (71. Lichý)

Mladí Slováci odštartovali druhú polovicu kvalifikačných bojov na ihrisku litovských rovesníkov, ktorých v úvodnom vzájomnom stretnutí v Nitre zdolali 3:1. Na rozbitom trávniku začali potvrdzovať úlohu favorita hneď v úvode. V 12. minúte zužitkovali prvú vyloženejšiu príležitosť, keď Kaprálik potiahol loptu a vystrelil spoza šestnástky, domáci brankár Baliutavičius vyrazil priamo pred seba k Trusovi, ktorý bez problémov z dorážky otvoril skóre. Zdvojnásobiť vedenie mohol pred prestávkou opäť Trusa po centri Kaprálika z pravej strany, jeho hlavičku vytlačil Baliutavičius na roh.

Hostia vstúpili dobre aj do druhého polčasu. V 55. minúte im dvojgólový náskok zabezpečil aktívny Kaprálik. Naviedol si loptu do pokutového územia, odkiaľ vyslal spoza brániaceho protihráča krížnu prízemnú strelu, ktorá zapadla presne k vzdialenejšej žrdi. Domáci toho v útočnej fáze počas celého súboja príliš neukázali a v závere sa už prehnane do útoku nehrnuli ani Slováci. Trojbodový zisk si bez akýchkoľvek komplikácií ustrážili.

hlasy po zápase (zdroj: futbalsfz.sk):

Jaroslav Kentoš, tréner SR 21: ,,Som veľmi rád, že sme dobre zareagovali na prehru v Rusku. Do zápasu sme vstúpili aktívne, vytvorili sme si niekoľko gólových príležitostí, podarilo sa nám streliť gól. Hralo sa na veľmi ťažkom teréne, kde sa nedal hrať kombinačný futbal. V druhom polčase sa nám po peknej pressingovej situácii podarilo streliť druhý gól a celkovo aj hra v obrane spĺňala veľmi dobré parametre. Súpera sme nepúšťali do gólových príležitostí a my sme si ich vytvorili viac. Z tohto pohľadu to je zaslúžené víťazstvo. Najdôležitejšie bolo, že sa chalani prispôsobili náročnému terénu, celkovo bol prístup k zápasu veľmi dobrý.“

Matej Trusa, autor gólu SR 21: ,,Bol to najmä bojovný zápas. Lopta skákala a bolo to náročné s veľa súbojmi, ale zvládli sme to. Vážim si každý jeden gól, som rád, že som dnes trochu ´načal´ súpera, o to jednoduchšie sa nám potom hralo. Vonku sa hrá ťažšie ako doma, doteraz som dal všetky góly doma, som rád, že nám to dnes vyšlo.“