Ikona Ikona Ikona

Za Milanom Valkom

Autor: admin

Správy, aké by sme nikdy nechceli počuť. Jedna taká teraz prišla. Šokovala a zabolela. Náš kamarát, dlhoročný novinár, fanklubista Milan Valko nás v utorok 27. júna 2023 navždy opustil vo veku 68 rokov.

Mal za sebou dlhoročnú prax športového novinára, predovšetkým v bratislavskom Večerníku. Po revolúcii v denníku Republika a na portáli osporte.sk. Písal aj pre Bratislavské a Petržalské noviny, Futbaltour… A nezištne pre web oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie, bol členom výboru OZ OFSFR a zastával funkciu mediálneho manažéra. Je spoluautorom knihy Dvanásty hráč k 10. výročiu založenia fanklubu. Pomáhal aj Bratislavskému futbalovému zväzu, predtým dlhé roky zostavoval bulletin Interu Bratislava.

Milan, bol si stále aktívny, chodil sa na športové podujatia, zápasy. Nie pasívne. Stále si sa pýtal, písal, zaujímal o dianie. Sám si rád športoval, v minulosti si hral dobre futbal, nedávno si ešte behával.

Stretli sme sa aj minulý týždeň na tlačovke Alessandra Del Piera. Vrátil si sa z nemocnice, kde si bol s boľavým srdiečkom. A cítil si sa lepšie, chytal si druhý dych, plánoval si…

Tento pondelok sme ešte spolu hovorili po telefóne o knihe, ktorú sme mali spolu napísať o bratislavskom Interi a o tom, že sa budúci utorok stretneme na 13. narodeninách fanklubu v Topoľčiankach. Dokončoval si knihu týkajúcu sa 30 rokov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže…

Vždy bolo na Teba spoľahnutie, keď si niekomu niečo sľúbil, držal si slovo. Pomáhal si, komu si vedel a mohol.

 

Veľmi nám budeš chýbať!

 

Milan, česť Tvojej pamiatke!

Ladislav Harsányi

Foto: Milina Strihovská – posledné futbalové podujatie… Milan v strede

Pohreb Milana Valka sa bude konať v utorok 4. júla o 11.45 h v bratislavskom krematóriu. Oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie vyslovuje úprimnú sústrasť rodine Milana Valka.