Výročie nášho futbalu na jednom z najkraších miest Slovenska

Autor: majka

OFSFR – Oravský Podzámok

Vo Fanklube sme dostali pozvanie od našich členov i od futbalového klubu z Oravského Podzámku a starostu obce, aby sme prišli spolu s nimi osláviť uvedenie do používania novej tribúny na futbalovom ihrisku.

Naopak fanklub si pripomína 9. výročie vzniku a futbalová reprezentácia si pripomenula 27.08.2019 80 rokov od svojho prvého oficiálneho zápasu. (Slovensko – Nemecko 2:0) Nakoľko slovo dalo slovo a z blízkeho Dolného Kubína pochádza jedna z najväčších osobností mužstva z roku 1939 Dr. Ivan Chodák nebolo prečo váhať a prijať pozvanie na jednom z najaromatickejších miest Slovenska. Oravský hrad…

Fanklub zároveň pripravil novú sériu zberateľských kariet s motívom prvého oficiálneho zápasu a zároveň legendy Dr. Ivana Chodáka. Zároveň boli pre fanúšikov na podujatí pripravené kartičky Mareka Hamšíka, Stanislava Lobotku a Mareka Saparu.

Niektorí naši členovia prišli na Oravu už v stredu, aby pookriali v krásnom prostredí.  Potom sme sa stretli dopoludnia na sv. omši  venovanej bývalým zosnulým domácim futbalistom i zosnulým bývalým reprezentantom Slovenska aj zosnulým členom nášho fanklubu. Na záver sa nám prihovoril aj domáci pán farár František Čureja a zoznámil nás popri spomienke na 75. Výročie SNP s dokumentom o športe sv. otca Františka, v ktorom píše o športe ako o dôležitom spôsobe výchovy ako  morálnej tak aj telesnej.

Zo svätej omše sme išli na dominantu Oravy, Oravský hrad. Ochotná pani sprievodkyňa nás po ňom povodila, poukazovala a povysvetľovala čo len mohla. Z hradu sme sa kochali nádhernými výhľadmi na našu krajinu, pretože aj počasie nám prialo a viditeľnosť bola veľmi dobrá.

Predzápas prípraviek domáci privítali Dolný Kubín.

Po prehliadke a nákupe suvenírov sme už išli na futbalové ihrisko, kde nás čakali naši hostitelia s  výborným gulášom a pohostením. Potom už nasledovalo pokrstenie novej tribúny, za účasti Dušana Tittela a Ladislava Pecka, obyvateľov obce, tamojších rodákov i nášho maskota, rysa Ďuryho . Krst vykonal pán kaplán  Peter Gaži a k ľuďom sa prihovorili pán starosta Záhora, ktorý slávnosť moderoval,  pán Tittel a aj náš predseda Roman Táborský

Ten odovzdal pánovi starostovi a L. Peckovi preukazy čestných členov nášho Fanklubu i s rekvizitami, vlajočkou, odznakom, šálom a knižkou o futbale vydanou naším klubom. Prišla zahrať aj Terchovská muzika.

Potom už nasledoval futbalový zápas medzi domácimi bývalými hráčmi a naším Fanklubom. V stretnutí, ktoré sa nieslo vo vzácnom športovom duchu, nakoniec naši hráči vyhrali 2:1. Rozhodoval náš člen, bývalý ligový rozhodca pán Randa, ktorý v týchto dňoch oslavoval svoju 80-tku.

Aj týmto sa chceme poďakovať všetkým členom domáceho futbalového klubu, medzi ktorými sú tiež naši členovia, hlavne pánovi Starostovi Záhorovi a pánovi Krúpovi za zorganizovanie pekného dňa, ako aj našim členom, ktorí i z ďalšia prišli zdieľať radosť domácich priaznivcov z pekného diela.

FC TJ ORAVSKÝ PODZÁMOK – OFSFR 1:2 (1:1)

Góly: Kováč Ján – Medvecký Miroslav, Dvorský Dávid.

Rozhodcovia: HR Randa Vladimír, AR 1 Baňas Jozef, AR 2 Kubáni Július

Zostava FC TJ Oravský Podzámok

Beňus Ján, Capuliak Anton, Harezník Michal, Harezník František, Balco Miroslav, Bajo Ľubomír, Želonka Miroslav, Osadský Radoslav, Kukla Jozef, Pavlík Tibor, Jurovčík Stanislav, Holubčík Ján, Murcin Róbert, Janotík Ľubomír, Kováč Lukáš, Kováč Ján, Krížo Martin, Kňazúr Ladislav, Harezník Ján, Garabáš Jozef.

Zostava OFSFR

Vnuk Ľuboš, Dvorský Dávid, Latka Jozef, Rener Roman, Lesay Lukáš, Táborský Roman, Maco Miroslav, Strelka Lukáš, Mačica Marek, Medvecký Miroslav, Matejčík Ladislav, Kajan Milan, Repka Ladislav, Pavlovčík Milan.

fotogaléria Gabriela Tanušku.

Text: Gabriel Tanuška