Vittek je šťastný, že sa s úspešnou kariérou rozlúči v drese Slovana

Róbert Vittek, člen oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie na budúci týždeň definitívne ukončí svoju veľmi úspešnú profesionálnu kariéru. Stane sa tak v piatok 24. mája v poslednom kole nadstavbovej skupiny o titul vo Fortuna lige. Tridsaťsedemročný zakončovateľ nastúpi v zápase Slovana Bratislava proti ŠKF iClinic Sereď a definitívne povie zbohom klubu, v ktorom futbalovo vyrastal. Na novom Tehelnom poli poteší svojou prítomnosťou na ihrisku domáce publikum a túto príležitosť si nesmierne váži. Pri tejto príležitosti nastúpi celé mužstvo Slovana v špeciálne vyrobených dresoch.

,,Chcem sa poďakovať tým, ktorí mi dali možnosť splniť si sen a zahrať si na tomto nádhernom štadióne. Ďakujem vedeniu Slovana a trénerovi Martinovi Ševelovi. Verím, že ma na chvíľku pustí na ihrisko, aby som si ten nádherný pocit užil. Bude pre mňa česť nastúpiť pred našimi fanúšikmi aspoň na pár minút,“ povedal Vittek na štvrtkovej tlačovej konferencii. O kondíciu sa neobáva.

,,V kondícii sa paradoxne udržujem viac na ľade ako na ihrisku, tri až päťkrát do týždňa pohyb mám. Niekoľko minút teda určite zvládnem. Otázkou zostáva moja forma, no na Tehelnom poli sa mi vždy darilo a dúfam, že to tak bude aj v poslednom zápase. Podstata je však v symbolike a nie v mojej forme či kondícii. Určite by som si ešte o rok, dva chcel kariéru predĺžiť, lenže má to háčik – na Slovensku by som si dres iného klubu ako Slovana neobliekol a keďže sa zahraničný záujemca nenašiel, tak je toto moje definitívne zbohom. Vnímam to ako realitu. Slovan ma poslal do veľkého futbalu a na to nezabúdam. Zápasy s Trnavou, ligové tituly a víťazstvá v Slovenskom pohári si budem pamätať zo všetkých chvíľ strávených v belasom drese najviac,“ dodal Vittek. V hlave už nosí víziu, akým smerom sa budú uberať jeho ďalšie kroky, ale definitíva zatiaľ nepadla.

Róbert Vittek získal so Slovanom v sezóne 2013/2014 majstrovský titul a prispel k zisku dvoch Slovenských pohárov (2017, 2018). Počas svojej kariéry si obliekal aj dresy nemeckého 1. FC Norimberg, francúzskeho LOSC Lille, tureckých klubov Ankaragücü, Trabzonspor a Istanbul BB či maďarského Debrecínu.

V belasom drese má na konte 71 ligových zásahov, 19 gólov strelil v Slovenskom pohári a 9 v európskych pohárových súťažiach. K symbolickej stovke mu chýba jediný presný zásah. Za Slovensko odohral 82 zápasov, v ktorých strelil 23 gólov, čo doteraz nikto neprekonal. Zažiaril na MS 2010 v Juhoafrickej republike, kde strelil štyri z piatich gólov slovenského tímu a výrazne prispel k postupu do osemfinále. V celkovom poradí kanonierov bol na druhej priečke v spoločnosti hráčov ako Miroslav Klose či Gonzalo Higuain.

foto: Milina Strihovská