Vittek definitívne ukončil skvelú kariéru

Autor: majka

Róbert Vittek, člen oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie, legenda bratislavského i slovenského futbalu a jedna z najväčších osobností Slovana v jeho novodobej histórii nastúpila do posledného ligového duelu proti Seredi s cieľom vsietiť stý gól v belasom drese.

Najlepší strelec v histórii slovenskej reprezentácie sa za pätnásť minút dostal do jednej nádejnej šance, ktorú však nepremenil. Po zápase zdvihol nad hlavu majstrovskú trofej a zablahoželal spoluhráčom. ,,Odmalička som hrával za Slovan, veľa ľudí prišlo na štadión len kvôli mne, čo si ohromne vážim. No každopádne, reakcie boli na ľuďoch, nie na mne. Priznávam, trošku som bol nervóznejší. Mal som tu najbližších, na ktorých mi záleží a nechcel som ich sklamať. Bolo to však krásne, už od nástupu. Som vďačný všetkým fanúšikom Slovana. Za tých dvadsať rokov som mal veľa zážitkov, ktoré mi nik nezoberie a toto bude jeden z highligh tov. Tak tiež sa chcem poďakovať vedeniu, že prišlo s tak krásnou myšlienkou a splnili mi môj posledný sen,“ vraví R. Vittek.

Verí, že zostane pri športe a pri futbale. Tiež by si želal, aby naposledy uzavrel aj reprezentačnú kapitolu. ,,Som trochu sklamaný, že na mňa tak trochu pozabudli. Nechcem, aby to znelo namyslene, ale v národnom tíme som dlhé roky pôsobil a vždy som sa snažil odviesť maximum. Už len na základe toho som rozmýšľal, že by som spravil rozlúčku s reprezentáciou na exhibičnej úrovni,“ zdôraznil ešte R. Vittek.

Oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie Róbertovi Vittekovi želá aj po skončení skvelej kariéry veľa úspechov, či už na poli športovom, alebo v inej oblasti života.