Víťazný štart dvadsaťjednotky

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov uspela v piatkovom premiérovom vystúpení v 2. skupine kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2019 tejto vekovej kategórie na ihrisku estónskych rovesníkov 2 : 1.

Stopér Michal Sipľak otvoril skóre už v 14. minúte, domáci vyrovnali zásluhou Markusa Pooma v 83. minúte a o osude stretnutia rozhodol vlastný gól Kaspara Mutsa v predposlednej minúte riadneho hracieho času. Zverenci Pavla Hapala dosiahli na rozdiel od predchádzajúcej kvalifikácie víťazný vstup, minulý cyklus odštartovali najtesnejšou prehrou v Bielorsku. V utorok 5. septembra od 20.30 h sa predstavia pred domácim publikom v Senici proti súperovi zo Severného Írska.

Estónsko „21” – Slovensko „21” 1 : 2 (0 : 1)

góly: 83. Poom – 14. Sipľak, 89. Mutso (vlastný)

rozhodoval: Jari Järvinen (Fín.)

ŽK: Berggren, Mutso, Kuusk, Vaikla, Siňavskij – Polievka

Estónsko „21”: Vaikla – Berggren (53. Kaldma), Kuusk, Pürg, Lilander (78. Grauberg) – Mutso, Poom – Tur, Liivak (63. Šlein), Siňavskij – Järva

Slovensko „21”: Rodák – Chvátal, Vavro, Sipľak, Hancko – Hromada – Špalek (70. Čmelík), Káčer, Bénes, Polievka (86. Jirka) – Vestenický (76. Balaj)

Hlasy po zápase:

Pavel Hapal, tréner SR „21”: „Prvý polčas bol v našej réžii. Dali sme aj gól. V druhom polčase niektorým hráčom dochádzali sily. Na niektorých bolo vidieť, že nenastupujú pravidelne vo svojich kluboch. Začali sme sa báť o výsledok. My sme napriek tomu mali ďalšie stopercentné šance, ale tie sme nepremenili. Inak by bol výsledok iný. Za toto víťazstvo sme však veľmi radi. Chlapci sa v závere zomkli a bojovali až do konca. Tri body sa v tejto skupine počítajú.”

Michal Sipľak, autor gólu SR „21”: „Gól som strelil po odrazenej lopte. Vystrelil som z prvej a našťastie to tam padlo. Tento gól veľmi veľa pre mňa znamená. Nakopol nás v zápase. A vďaka bohu aj za ten druhý gól, ktorý padol do estónskej siete v závere stretnutia. Bol to veľmi náročný zápas.”