Veľký jubilant Rastislav Kostka má 50 rokov

V tomto týždni má oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie až dvoch jubilantov. V nedeľu 11. septembra sa náš člen Rastislav Kostka tiež dožíva životného jubilea 50. rokov. Každý kto sa zaujíma o futbal, vie, že hral za Spartak Trnava, Ozetu Duklu Trenčín, 1. FC Synot Staré Město, Artmediu Petržalka a DAC Dunajská Streda.

OFSFR – Bratislava/mv

Foto: fanklub – Rastislav Kostka v strede s obľúbenými legendami Karolom Polákom a Jozefom Štibrányim – Iron Maiden 2013

Za reprezentáciu Slovenska nastúpil v dvoch stretnutiach. Hrával na poste stredného obrancu. S futbalom začínal ako 9-ročný v Bošanoch, najskôr ako ako útočník v jednej sezóne nastrieľal 30 gólov. Dorasteneckú ligu hrával v Bánovciach nad Bebravou a do Trnavy ho priviedol tréner Richard Matovič. Prvý zápas za Spartak Trnava odohral v domácom zápase 14. augusta 1991, keď Spartak remizoval s Baníkom Ostrava 2:2. Svoj premiérový gól zaznamenal v nasledujúcej sezóne proti Slavii Praha. Po vojenskej službe v Trenčíne sa vrátil v lete 1994 opäť do Trnavy, kde patril stabilne do základnej jedenástky.

Rastislav Kostka je tiež aktívnym členom nášho fanklubu, v minulosti mal aj svoj vlastný v Trnave. Zúčastnil sa niekoľkých medzinárodných futbalových stretnutí v rámci fanklubov, takisto fanzón a iných spoločenských akcií. Ako napríklad vlani počas osláv 11. výročia fanklubu na Horehroní, keď sa ujal funkcie turistického vodcu výstupu na Kráľovu hoľu. Jeho najväčšími koníčkami sú včelárstvo a turistika. „Tatry som pochodil krížom-krážom. V zahraničí mám výškový rekord Piramide Vincent v masíve Monte Rosa 4215 metrov nad morom,“ hovorí. Býva v Bošanoch a pracuje ako skladník pre výrobu pracovnej obuvi vo Veľkých Bieliciach.

K početným gratulantom sa pripája aj oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie. Oslávencovi želá veľa zdravia, šťastia, rodinnej pohody a aby sme sa s ním pravidelne stretávali na rôznych našich akciách!