V trnavskej exhibícii remíza Slovákov so Španielmi

V trnavskej exhibícii remíza Slovákov so Španielmi

Piatkový exhibičný zápas futbalových legiend nad 35 rokov Slovensko – Španielsko, na ktorom bol pochopiteľne aj fanklub slovenskej reprezentácie, sa skončil nerozhodne 2:2. Diváci na Štadióne Antona Malatinského v Trnave mali možnosť vidieť v akcii viacero hráčov, ktorí v nedávnej minulosti patrili nielen vo svojich krajinách medzi špičku.

Na slovenskej strate pod vedením bývalého reprezentačného trénera Jána Kociana nastúpili okrem iných Miroslav Karhan, Vratislav Greško, Vladimír Janočko, Samuel Slovák, či Stanislav Šesták. Dres hostí si v súboji organizovanom Asociáciou profesionálnych športovcov (APŠ kategória Masters) obliekli napr. Joan Capdevila, Julen Guerrero, José Emilio Amavisca alebo Santiago Ezquerro.

Organizátori si pre návštevníkov, ktorí mali voľný vstup, pripravili predzápasový sprievodný program. Hlavnému vrcholu večera predchádzali súboje mladých futbalových talentov, z kultúrnej sféry zaujalo vystúpenie tanečnej skupiny Bailadora Dance Group a bubnovej šou v podaní Campana Batucada. Krstila sa aj kniha o Ferdinandovi Daučíkovi, legendárnom trénerovi FC Barcelona so slovenskými koreňmi, ktorú autorsky zostavil športový novinár a publicista Mojmír Staško. ,,Daučík je veľká osobnosť, ktorá aspoň päť desaťročí čistého času venovala futbalu. Najprv ako hráč 1.ČsŠK Bratislava, Slavie Praha, československej rep rezentácie a potom ako tréner FK Bratislava, slovenskej a československej reprezentácie a po emigrácii v Španielsku takých klubových značiek, akými sú FC Barcelona, Athletic Bilbao, Atletico Madrid, Betis Sevilla či Real Zaragoza. Keby dnes slovenský tréner prišiel do jedného z týchto klubov, tak by sme hovorili, že to je niečo úžasné a fantastické,“ hovorí M. Staško, ktorý napísal už jubilejnú desiatu knihu z futbalového prostredia.

Kapitán Slovákov Miroslav Karhan patril k najlepším hráčom na ihrisku a potvrdil, že je stále fyzicky výborne pripravený: ,,Som veľmi rád, že takýto zápas sa uskutočnil, lebo hrať so Španielskom je vždy sviatok. Tento súper si vždy zaslúži uznanie a rešpekt. Stále sa snažím udržiavať v primeranej fyzickej kondícii. Myslím si, že sme podali dobrý výkon a so Španielmi sme zohrali viac ako vyrovnanú partiu. Na zápase bolo viac ľudí ako chodí na Spartak na ligu, čo je škoda pre trnavský futbal,“ vraví ešte stále tréner fortunaligového Spartaka, ktorého po sezóne nahradí El Maestro. Je síce rodákom z Belehradu, ale má aj britsk&ea cute; občianstvo, lebo od detstva žil v Londýne.

Ján Kocian, tréner slovenského výberu povedal: ,,Bola to veľmi pekná myšlienka usporiadať takýto zápas. Po dlhšom čase sme sa stretli nielen na ihrisku, ale aj mimo neho, mohli sme sa aspoň troška porozprávať. Bol to dobrý a zaujímavý zápas, dokonca si myslím, že sme boli lepším mužstvom a mohli sme aj vyhrať nad výborným súperom.“

Exhibičný duel – Trnava (Štadión Antona Malatinského):

Legendy Slovenska – Legendy Španielska 2 : 2 (1 : 1)

góly: 35. Bališ, 80. Slovák (z 11 m) – 31. Amavisca, 70. Sanchez (z 11 m)

ŽK: Contreras

Divákov: 2 320

Legendy SR: Lipčák – Zabavník, Poljovka, Valachovič, Greško – Štrba, Karhan – Slovák, Janočko, Šesták – Semeník

striedali: Kamesch – Bališ, Sedlák, Ujlaky, Zvara, Sovič, Labant, Benčík, Ševela.

Legendy Španielska: Ablanedo – Otero, Juanito, Giner, Capdevila – Carrasco, De la Red, Guerrero, Amavisca – Ezquerro, Sanchez

striedali: Contreras – Romero, Victor, Ballesta, Cembranos, Ellena.