V Trnave jedinečný súboj slovenských a španielskych legiend

09/05/2017

Trnava sa pripravuje na jedinečný športový zážitok. Morientes, Mendieta, Capdevila… Legendárne esá španielskeho futbalu čoskoro ukážu svoje športové umenie aj na slovenskom trávniku, keď si zmerajú sily s našimi reprezentačnými legendami.  Zápas španielskej reprezentácie hráčov nad 35 rokov proti nášmu národnému výberu v tejto vekovej kategórii sa uskutoční 26. mája o 18.00 h  v City Aréne – Štadióne Antona Malatinského.

Pozýva vás naň Asociácia profesionálnych športovcov. ,,V budúcnosti plánujeme pozývať aj reprezentácie ďalších slávnych futbalových krajín, ako sú Anglicko či Nemecko,“ vysvetľuje viceprezident Asociácie profesionálnych športovcov Dušan Kuník dlhodobejšie ciele tohto výnimočného projektu. Za Španielsko pricestujú viaceré osobnosti ako napríklad bývalý hráč Realu Madrid Ivan Campo, Gaizka Mendieta z Valencie, Joan Capdevilla (Deportivo La Coruňa) či Salva Ballesta (FC Sevilla). Pôvodne mal pricestovať aj legendárny kormidelník Vicente Del Bosque,  ktorý však musí ísť na operáciu.  Aj preto bude mať pre slovenskú stranu tento zápas veľký význam. ,,Pre každého znamená zápas určitú poctu, pretože vždy, keď prídu Španieli, tak ide o futbalový sviatok. Ja verím tomu, že príde dostatok ľudí, pretože si myslím, že takýto zápas si to zaslúži. Povedzme si to na rovinu, vidieť také hviezdy španielskeho mužstva sa nepodarí každý týždeň,“ povedal na dnešnej tlačovej konferencii jeden z členov slovenského tímu Miroslav Karhan.

S hráčmi španielskeho výberu sa viacerí bývalí futbalisti stretli či už na ligovej alebo reprezentačnej scéne. ,,Každý z tých chalanov bol určitým spôsobom prítomný v našich životoch. Som veľmi rád, že takéto zápasy môžeme absolvovať, opäť sa stretnúť a zaspomínať si v ľahšom a zábavnejšom duchu na časy, keď sme boli aktívni. Jeden na druhého sa tešíme,“ uviedol Vladimír Janočko. Viacerí hráči sa aj napriek koncu profesionálnej kariéry venujú športu aktívne, preto sa neočakáva, že sa samotný zápas nebude niesť len v exhibičnom duchu.  ,,Určite máme u nás dosť hráčov, ktorí sú behaví a schopní na tom veľkom ihrisku to utiahnuť. Ten zápas sa totiž môže stať súťaživým, tak vtedy treba mať trochu aj kondíciu,“ vyjadril sa Samuel Slovák, ktorý v rokoch 1997-2000 hrával za španielsky klub CD Tenerife.

Počas večera čaká na fanúšikov bohatý sprievodný program, ktorý začne o 18.00 h krstom knihy o Ferdinandovi Daučíkovi.   Hymny pred zápasom zaspieva operný velikán Peter Malachovský. V polčasovej pauze sa predstavia taneční umelci so svojou Flamengo Show.  Obe zostavy sú nabité veľkými menami. V slovenskom drese sa predstavia Vladimír Janočko, Marek Uljaky, Marián Zeman, Miroslav Karhan, Samuel Slovák, Kamil Čontofalský, Szilárd Németh a ďalší bývalí výborní reprezentanti. Samozrejme, medzi divákmi nebudú chýbať ani početní zástupcovia slovenského fanklubu na čele s jeho predsedom Romanom Táborským.