V Trnave bol oficiálne predstavený maskot Ďury

Autor: majka

Pred medzištátnym zápasom Slovensko – Dánsko predstavitelia oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie v trnavskom hoteli Phoenix vo fanzóne oficiálne predstavili maskota Ďuryho, ktorý bol už uvedený do života začiatkom minulého týždňa na krste v Dolnom Kubíne. V Trnave sa zišlo okolo päťdesiat fanklubákov, medzi ktorými nechýbal legendárny Jozef Štibrányi a celú akciu ešte umocnila účasť mladých hokejistov z miestneho klubu HK Gladiators Trnava.
,,Po ôsmich rokoch sa narodilo jedno malé veľké dieťa. Aj touto cestou sa chcem poďakovať autorovi maskota Ľubošovi Zubákovi a tiež prezidentke HK Gladiators Trnava Adriane Hosťoveckej, ktorá zorganizovala a priviedla deti na túto krásnu akciu. Sú to mladí hokejisti tretieho a štvrtého ročníka pod vedením trénera Petra Kopeckého. Kamzíka a svišťa za maskotov na Slovensku už máme, jediným voľným miestom zostal zo zvierat iba rys ostrovid a preto sme sa rozhodli pre neho ešte v roku 2010. Na základe hlasovania členov fanklubu vyhralo meno Ďury. Verím, že urobí radosť deťom a všetkým fanúšikom slovenského futbalu. Takisto som veľmi rád, že medzi nás prišiel predseda BFZ Juraj Jánošík. BFZ a SFZ má veľké šťastie, že sa môže pochváliť takým špičkovým funkcionárom. Nášmu združeniu totiž neraz veľmi pomohol, napríklad počas ME hráčov do 21 rokov vlani v Poľsku,“ povedal Roman Táborský, predseda oficiálneho fanklubu slovenskej reprezentácie.
Adriana Hosťovecká sa od roku 2005 venuje detskému a mládežníckemu hokeju. Založila Hokejovú školu Svišť a v súčasnosti Svište úspešne pôsobia v rôznych zahraničných ligách. Takisto vychovala niekoľkých reprezentantov. ,,Pred niekoľkými mesiacmi ma oslovil výkonný výbor tunajšieho hokejového klubu HK Gladiators Trnava, aby som urobila revíziu pomerov v klube. Dohodli sme sa a v polovici marca som začala navštevovať zimný štadión v Trnave. Zistila som, že trnavský hokejový klub má všetky predpoklady na výchovu skvelých hokejistov. Hokejový klub v Trnave potrebuje manažéra, ktorý bude pracovať na náboroch do kategórie najmenších a začínajúcich hokejistov, ktorý zlepší obraz hokeja v meste, pritiahne na štadión a hokejové zápasy širokú verejnosť. Nie je to jednoduché, je to predsa len futbalové mesto,“ vraví A. Hosťovecká.
,,Táto veľmi pekná akcia mala svoje opodstatnenie a som veľmi rád, že slovenský futbal má takých zapálených fanúšikov. Patrí im poďakovanie za to, čo robia pre náš futbal. Takisto si zaslúžia úctu a vďaku za vykonanú prácu. Som veľmi rád, že som sa mohol tejto skvelej akcie zúčastniť a prakticky som taký krstný otec tohto maskota Ďuryho. Skupina ľudí okolo Romana Táborského a Miloša Kopču prácu fanklubu neustále posúvajú dopredu. Sú to veľkí fanúšikovia slovenskej reprezentácie, ktorí chodia na všetky kvalifikačné, ale aj medzištátne zápasy. U mňa si zaslúžia obdiv, klobúk dole pred nimi,“ vraví Juraj Jánošík.