V júni v Lige národov sa bude hrať v Trnave

Dejiskom júnových zápasov slovenskej futbalovej reprezentácie v Lige národov 2022/2023 proti Bielorusku (3. júna), resp. jednému z dvojice Kazachstan/Moldavsko (6. júna), bude Štadión Antona Malatinského v Trnave.

OFSR – Bratislava/mv

Foto: Milina Strihovská

Slovenská futbalová reprezentácia vstúpi do novej edície LN dvomi zápasmi na domácej pôde, po Bielorusku privíta jedného z dua Kazachstan a Moldavsko, ktoré zohrajú dvojzápas o zotrvanie v C-divízii v marcovom asociačnom termíne.

Pre slovenských futbalistov bude štart v C-divízii LN premiérou, v dvoch predošlých edíciách (2018/2019 a 2020/2021) štartovali o úroveň vyššie. V prvom ročníku obsadili v spoločnosti Ukrajiny a Česka 3. miesto, v druhom ročníku v spoločnosti Izraela, Škótska a Česka 4. miesto. Celkovo odohrali Slováci v Lige národov doteraz 10 zápasov s bilanciou 2 výhry, 1 remíza a 7 prehier (skóre 10:15).

Štadión Antona Malatinského bol doteraz hostiteľom 33 medzištátnych zápasov slovenskej futbalovej reprezentácie, viac má na konte iba bratislavský Národný futbalový štadión (54 zápasov). Zverenci reprezentačného trénera Štefana Tarkoviča sa v príprave na júnové zápasy LN predstavia v marcovom asociačnom termíne v dvoch prípravných zápasoch. Najprv 25. marca o 18.00 nastúpia v Osle na štadióne Ullevaal proti Nórsku, následne 29. marca na Estadio Enrique Roca v španielskej Murcii proti Fínsku. Informoval web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Program slovenskej futbalovej reprezentácie:

25. marca: Nórsko – SLOVENSKO (Oslo)
29. marca: Fínsko – SLOVENSKO (Murcia)
3. júna: SLOVENSKO – Bielorusko (Trnava)
6. júna: SLOVENSKO – Kazachstan/Moldavsko (Trnava)
10. júna: Azerbajdžan – SLOVENSKO
13. júna: Kazachstan/Moldavsko – SLOVENSKO