Ikona Ikona Ikona

V druhom zápase na EURO 2016 triumf nad Ruskom!

Autor: admin

15/06/2016

Slovenskí futbalisti zvíťazili v druhom zápase na EURO 2016 nad Ruskom 2 : 1. V súboji položili základ víťazstva už v 1. polčase po ukážkových góloch Weissa a Hamšíka. V 80. minúte striedajúci Glušakov kontaktným gólom zdramatizoval zápas. V dramatickom závere sme ale víťazstvom ubránili. Na štadióne Pierrea Mauroya v Lille sme tak získali historické tri body na EURO a reálne môžeme pomýšľať na postup do osemfinále. Záverečný súboj v Saint-Étienne proti Anglicku odohráme v pondelok 20. júna o 21:00.

Rusko – Slovensko 1 : 2 (0 : 2)

góly: 80. Glušakov – 32. Weiss, 45. Hamšík

žlté karty: – – Ďurica

rozhodovali: Skomina – Praprotnik, Vukan (všetci Slovinsko)

divákov: 38 989

Rusko: Akinfejev – Smolnikov, V. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov – Golovin (46. Mamajev), Neustädter (46. Glušakov) – Kokorin (75. Širokov), Šatov, Smolov – Dziuba

Slovensko: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan – Pečovský, Kucka – Mak (79. Ďuriš), Hamšík, Weiss (72. Švento) – Duda (67. Nemec)