Ikona Ikona Ikona

Slovenský futbal smúti, zomrel Igor Šramka

Autor: admin

27/01/2017

Slovenský futbal smúti. V piatok v noci 27. januára nečakane zomrel jeden z najlepších slovenských futbalových rozhodcov v histórii Igor Šramka vo veku 57 rokov.   Rodáka z  Dolnej Lehoty  zradilo srdiečko.

Igor Šramka dlhé roky pôsobil ako asistent na čiare hlavného rozhodcu Ľuboša Micheľa na medzinárodnej scéne a bol pri vyše 150 významných zápasoch. V roku 2004 sa rozlúčil s rozhodovaním pre vekový limit 45 rokov. Jeho posledný zápas bol na Nou Campe pri zápase Ligy majstrov FC Barcelona – Celtic Glasgow, na ktorý ho delegovali spolu s Ľubošom Micheľom, asistentom Romanom Csabayom a štvrtým rozhodcom Richardom Havrillom.

Rozhodoval aj na majstrovstvách sveta v Japonsku a Južnej Kórei v roku 2002, okrem iného aj semifinále Turecko – Brazília. V tom istom roku bol rozhodcom semifinále Ligy majstrov v zápase Manchester United – Bayer Leverkusen. V roku 2003 rozhodoval finále Pohára UEFA v zápase medzi FC Porto a Celtic Glasgow. V roku 2004 rozhodoval aj na majstrovstvách Európy v Porturgalsku.

Igor Šramka sa preslávil v celom futbalovom svete v semifinálovom zápase na ME 2000, kde signalizoval v nadstavenom čase ruku Portugalca Abela Xaviera. Hlavný arbiter Günther Benkö z Rakúska na základe toho odpískal pokutový kop v prospech Francúzska a Zinedine Zidane premenenou penaltou rozhodol o vyradení Portugalska. „Samozrejme, vďaka tomuto zápasu som výraznejšie prerazil do povedomia futbalových fanúšikov, no vo svojej kariére som rozhodoval viacero významných zápasov,“ povedal I. Šramka.

Česť jeho pamiatke!

 

P.S. Ešte pred pár dňami sme mali fanklubovú schôdzu a tu aj vznikla posledná fotka. Igor pracoval pre fanklub, dokonca ako člen predstavenstva v dobrovoľnej  funkcií pokladníka od jeho počiatkov a popri Jánovi Popluhárovi, ktorý bol čestným predsedom nášho fanklubu patrili k výrazným postavám slovenského športu, ale i diania mimo neho. Fanklubáci sme boli hrdí na to, že sa nám ich podarilo presvedčiť a prevzali spoluzodpovednosť za dianie vo fanklube a aktívne sa do neho zapájali. Obaja prekročili hranice Slovenska v tom dobrom slova zmysle a šírili dobré a predovšetkým čestné a slušné meno, kde pravda dokázala víťaziť. O to viac sa za nimi smúti…. Igor ĎAKUJEME….

Roman Táborský
Fanklub SVK