Slovensko porazilo Ukrajinu 3:0 a vyhralo turnaj fanklubov v Kunoviciach

Autor: majka

Oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie sa zúčastnil trojstretnutia fanklubov Českej, Ukrajinskej a Slovenskej reprezentácie. Program vo štvrtok 6.9.2018 bol skutočne náročný a bohatý a to nielen po futbalovej stránke. Osobným stretnutím s predstaviteľmi mesta Kunovice na čele so starostkou Mgr. Ivanou Majíčkovou sa program začal. Ukrajinský fanklubáci odovzdali futbalovú loptu s podpismi hráčov a šál. Slovenký fanklub poskytol do miestnej knižnice knihy s osobnými autogramami Karola Dobiaša, Ferdinanda Daučíka, Ladislava Kubalu a samozrejme čestného predsedu fanklubu Jána Popluhára. Zároveň odznaky ligy národov, DVD Finále  a prezenty od oficiálneho fanklubu Bayern&Rivvis na Slovensku – produkt FC Bayern Mníchov.

Následne sme sa presunuli do Domova pre osoby so ZP v Kunoviciach, kde sme sa mohli presvedčiť o službách a ich potrebách s Mgr. Marcelou Trvajovou. Ukrajinský aj Slovenský fanklub svojou troškou prispeli, predovšetkým uterákmi, prezentami pre potreby žijúcich v domove a my predovšetkým produktami FC Bayern Mníchov a fanklubu Bayern&Rivvis.

Nasledoval futbalový turnaj na miestnom štadióne v Kunoviciach, kde si Rastislav Kostka a Martin Macko pospomínali na svoju kariéru počas pôsobenia  v Synote, kde chodili počas prípravy. Rozhodovali Vladimír Randa a Antonín Podškupka. Hralo sa na umelej tráve systémom 7+1 hráčov a 2×15 minút.

Zostava Slovenska: Martin Macko, Matej Mišík, Vladimír Ekhardt, Tomáš Čederle, Patrik Kadlečík, Roman Táborský, Rastislav Kostka, Martin Hyža, Denis Nečas, Filip Mišík.

Ukrajina – Slovensko 0:3 (0:2)

Česko – Ukrajina 0:2 (0:2)

Česko – Slovensko 5:5 (3:1)

Slovensko vyhralo turnaj. Následne sme sa všetci presunuli do reštaurácie „Ľidák“ v Uherskom Hradišti, ktorá patrila paradoxne predovšetkým žlto-modrým a rovnako celé mesto…Večer pokračoval zápasom Česko – Ukrajina 1:2.

Ďakujeme za pozvanie…

Foto: Stanislav Pešat