Ikona Ikona Ikona

Slovensko po slabom výkone prehralo s Českom

Autor: admin

Futbalisti Slovenska prehrali po slabom výkone vo svojom úvodnom zápase v 2. skupine B-dívizie Ligy národov 2020/2021 na bratislavskom Tehelnom poli s Českom 1:3. Zverenci trénera Pavla Hapala sa v druhom vystúpení v LN predstavia už o tri dni na pôde Izraela.

OFSR-Bratislava/Milan Valko

Na Národnom futbalovom štadióne rozhodli v piatok o zaslúženom triumfe hostí góly Vladimíra Coufala, Bořeka Dočkala a Michaela Krmenčíka v druhom polčase. Za domácich skorigoval v 88. minúte krásnou strelou debutant Ivan Schranz. Na Čechoch sa vôbec neodrazili problémy, ktoré mali pred duelom s dvoma pozitívne testovanými členmi realizačného tímu na koronavírus, pričom ešte necelé štyri hodiny pred výkopom nevedeli naisto, či nastúpia.

Slovákom nevyšiel pokus o odplatu po dvoch prehrách s postfederálnym rivalom z prvého ročníka LN. V trinástom vzájomnom zápase v ére samostatnosti si s Čechmi zapísali ôsmu prehru. V druhom zápase tejto divízie Škótsko remizovalo s Izraelom 1:1.

Liga národov, 2. skupina, B-divízia:

Slovensko – Česko 1:3 (0:0)

góly: 88. Schranz – 48. Coufal, 53. Dočkal (z 11 m), 86. Krmenčík, ŽK: Boženík, Gyömbér, Kucka – Darida, rozhodovali: Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs (všetci Lot.), bez divákov

Slovensko: Greif – Pekarík, Štetina (32. Valjent), Škriniar, Gyömbér – Hrošovský, Lobotka – Kucka, Duda (17. Zreľák), Haraslín – Boženík (65. Schranz)

Česko: Vaclík – Coufal, Čelůstka, Kalas, Bořil – Darida, Král – Masopust (86. Ševčík), Dočkal, Jankto (68. Provod) – Hložek (72. Krmenčík)

Hlasy po zápase (zdroj, RTVS):

Pavel Hapal, tréner SR: ,,Z našej strany sa nedá čo hodnotiť. Česi boli jasne lepší, predčili nás v pohybe a aktivite. Mali ešte viac šancí na góly. Dnes sme nepredviedli požadovaný výkon, boli sme oveľa horší. Motivácia bola u nás. Myslím si, že nám chýba herná prax, veľa hráčov má málo odohrané. Chlapci sa budú musieť pripraviť aj po fyzickej stránke oveľa lepšie ako sú na tom momentálne.“

Jaroslav Šilhavý, tréner ČR: ,,Chlapci podali veľmi dobrý výkon. To, že sme sa takto prezentovali aj napriek problémom, aké sme mali, tak naozaj chlapci ukázali, akí sú profíci. So silným súperom sme to zvládli veľmi dobre. Nebolo to naozaj štandardné. Celý tím ma potešil. Dokázali sme hrať aktívne celý zápas, boli sme kompaktní a veľmi sa mi páčilo ako sme hrali.“

Milan Škriniar, obranca SR: ,,Neboli sme dostatočne agresívni, Česi nás vo všetkom prevyšovali. Na tejto úrovni musíme zo seba vydať všetko. Pred zápasom sme si povedali, že ideme naplno, nehrali sme agresívne, nedostupovali sme a vypadli z hry. Bez behania sa nedá hrať futbal. Dostali sme gól z penalty, potom sa hrá ťažko, ale chýbala nám aj agresivita. Proti Izraelu do toho musíme dať viac.“

Róbert Boženík, útočník SR: ,Ťažko sa mi to hodnotí, lebo sme prehrali. Ten výkon nebol taký, ako sme si predstavovali. Bolo to o prvom góle, my sme našu šancu nepremenili. Inkasovali sme nešťastný gól, potom mali Česi navrch. Musíme zdvihnúť hlavy a pripraviť sa na Izrael.“

Lukáš Haraslín, stredopoliar SR: ,,Mali sme lepšie vkročiť do druhého polčasu. Nezačali sme ho dobre, Česi dali dva rýchle góly a bolo po zápase. Musíme si to rozanalyzovať, pozrieť sa, kde sme spravili chyby a pripraviť sa na ďalší zápas.“

Stanislav Lobotka, stredopoliar SR: ,,Rozhodla efektivita, my sme často strácali lopty, Česi nie. Z toho asi pramenil tlak súpera, ťažko sa mi to teraz hodnotí. Mali sme smolu, keď sme museli dvakrát striedať, ale aj bez toho sme to mali zvládnuť.“

Ivan Schranz, útočník SR: ,,Som vďačný za minúty, ktoré som mohol odohrať, ale mrzí ma, že sme to výsledkovo nezvládli. Musíme si rozobrať výkon a dobre sa pripraviť na ďalší zápas. Bez divákov to bolo divné, ale taká je doba, obe mužstvá mali rovnaké podmienky, na to sa nevyhovárajme.“