Ikona Ikona Ikona

Slovensko po prehre v Chorvátsku už nemá postup na ME vo vlastných rukách

Autor: admin

OFSR – Rijeka/mv

Slovenskí futbaloví reprezentanti prehrali s Chorvátmi 1:3 v sobotňajšom zápase E-skupiny kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy. Zverenci trénera Pavla Hapala viedli na Štadióne Rujevica v Rijeke od 32. minúty gólom Róberta Boženíka, ale po zmene strán tesný náskok neudržali. Skóre najskôr otočili Nikola Vlašič s Brunom Petkovičom a po vylúčení Róberta Maka pridal tretí gól domácich Ivan Perišič.

Chorvátski futbalisti si víťazstvom poistili postup na kontinentálny šampionát a obsadia s určitosťou prvé miesto v skupine. Slováci sú po tretej kvalifikačnej prehre na štvrtej pozícii a boj o miestenku na Euro už nemajú vo vlastných rukách.

Slovenský reprezentačný tím absolvuje v novembrovom asociačnom termíne ešte jeden zápas, ktorým uzavrie účinkovanie v kvalifikačnej E-skupine. V utorok 19. novembra nastúpi o 20.45 h v Trnave na Štadióne Antona Malatinského proti Azerbajdžanu.

Z desiatich kvalifikačných skupín postúpia na ME 2020 dve najlepšie mužstvá. Zostávajúce kvarteto účastníkov kontinentálneho šampionátu vzíde zo štyroch turnajov play-off jednotlivých divízii Ligy národov 2018/2019, ktoré sa uskutočnia v marci 2020.

Hlasy po zápase

Pavel Hapal, tréner Slovenska: ,,Hrali sme proti veľkej kvalite. Z tohto zápasu sa dalo vyťažiť oveľa viac. Urobili sme dve chyby v druhom polčase a dostali sme góly, bolo to z brejkovej a štandardnej situácie. Červená karta? Nemôžem to ovplyvniť, bolo to dosť prísne od rozhodcu. Chcem si to pozrieť ešte raz. O kvalite Chorvátov sa nemusíme baviť, v prvom polčase sme ju ubránili, ale chyba bola z našej strany, keď sme dostali vyrovnávajúci gól. Základ je zdolať doma Azerbajdžan, treba preto urobiť maximum. Verím, že všetci budeme pripravení. Ak zvíťazíme, potom budeme čakať.“

Marek Hamšík, kapitán tímu SR: ,,Sme nešťastní. Po prvom polčase to vyzeralo veľmi dobre. Druhý polčas nám vôbec nevyšiel, dostali sme dva góly po sebe a potom ešte prišla aj červená karta. Do 60. min sme to celkom držali, potom prišla nepresná prihrávka, prehratý súboj a dostali sme gól zo štandardky. Potom už boli Chorváti na koni. Stále ešte žijeme. Musíme byť tak pripravení, aby sme zvládli Azerbajdžan a v kútiku duše verili, že Maďari potrápia Wales a skončí sa to tam remízou.“

Martin Dúbravka, brankár SR: ,,Som sklamaný, po prvom polčase sme chceli viac. Ukázala sa nakoniec kvalita Chorvátska. Bol to veľmi ťažký zápas, bolo nás v druhom polčase o jedného menej. Bohužiaľ, Chorváti už potom boli lepší. Proti Azerbajdžanu treba nadviazať na dobrý prvý polčas.“

Stanislav Lobotka, stredopoliar SR: ,,Škoda začiatku druhého polčasu, keď nám dali, s prepáčením, hlúpy gól. Potom prišla aj červená karta a to sa už ťažko hrá proti Chorvátsku, najmä keď hrá doma. Chorváti majú veľkú kvalitu, mali výborné brejky aj kontrolu lopty. Jediné čo môžeme robiť, vyhrať s Azerbajdžanom a modliť sa, že bude vo Walese remíza.“

Róbert Boženík, útočník SR, strelec gólu: ,,V prvom polčase to bolo dobré, ale neustáli sme prvých 10-15 minút druhého polčasu. Dostali sme dva góly a potom sa už hrá proti Chorvátom zle. Som veľmi smutný, nezaslúžili sme si prehrať. Treba sa znova postaviť na nohy a nachystať sa na Azerbajdžan. Teba získať triu body a ja verím, že nám bude dopriate. Treba veriť do konca.“