Slovenskí fanklubáci po výbornom výkone rozstrieľali fanklubákov z Walesu

Deň pred veľmi dôležitým kvalifikačným zápasom ME 2020 Slovensko – Wales sa v Bratislave na štadióne Rapidu na umelej tráve v stredu 9. októbra uskutočnilo zaujímavé meranie síl medzi oficiálnym fanklubom slovenskej futbalovej reprezentácie a fanklubom Walesu.

Vo výborne atmosfére si najprv hostia z Walesu zaspievali svoju štátnu hymnu a potom ich nasledovali Slováci. Pred zápasom sa ešte obidve mužstvá spoločne odfotili a predseda oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie Roman Táborský odovzdal kapitánovi Walesu šál, vlaky a odznaky.

Od začiatku sa hral rýchly a živý futbal. Útoky sa prelievali z jednej strany na druhú a po jednom z nich Wales dal prvý gól. Odpoveď Slovákov však bola taká razantná, že všetkým vyrazila dych. Postupne po výborných a rýchlych akciách strieľali jeden gól za druhým a nakoniec sa zastavili až na neskutočnom čísle 13. Pravda, treba povedať, že vo svojom strede sme mali niekoľko hráčov, ktorí hrávajú futbal v nižších súťažiach. Napríklad Roman Kubina, jeden z najlepších na ihrisku pôsobí v TJ Družstevník Sobotište v VI. lige, Erich Petriľák, odchovanec FC Petržalka, s ktorým vyhral III. ligu hráva v Lozorne a Tomáš Ondrášik v TJ Družstevník Veľké Kostoľany.

Okrem Romana Táborského veľkú zásluhu na zorganizovaní tohto zápas má Jaroslav Rusňák, ktorý nám povedal: ,,Veľmi dávno som rok žil a študoval vo Walese, kde som hrával futbal za istú miestnu dedinku amatérsku súťaž. Môj bývalý spoluhráč je v rámci tohto fanklubu zainteresovaný na jeho akciách. Požiadal ma, či by sme pred súbojom kvalifikácie MS 2020 Slovensko – Wales zorganizovali aj zápas fanklubov. Potom som sa skontaktoval s Romanom Táborským a spolu sme tento zápas dali rýchlo dokopy. Pravda, v posledných dvoch týždňoch sme boli v neustálom kontakte, lebo sa menili hracie termíny, ale nakoniec všetko dobre dopadlo. Celá akcia sa vydarila po všetkých stránkach a z toho máme všetci veľkú radosť. Verím, že toto nebolo posledné stretnutie medzi týmito fanklubmi.“

Ryan March, vedúci waleského fanklubu mal takéto dojmy zo zápasu: ,,Hrávame ich dosť často proti rôznym súperom z rozdielnymi výsledkami. Na našej vysokej prehre sa podpísala únava z cestovania, ale aj to, že niektorí chlapci si dali nejaké to pivečko. Začali sme veľmi dobre, ale postupne náš výkon klesal a najmä kondične sme odpadli.“

Ako sa podľa Ryana skončí dnešné meranie síl medzi Slovenskom a Walesom v Trnave? ,,Naše mužstvo nie je nejako pozitívne naladené, lebo v súčasnosti nemá oslnivú formu. Naopak, myslím si, že Slovensko je v lepšej pozícii, hrá doma, ale každý zápas je iný a dnes večer v Trnave rozhodne momentálna športová výkonnosť. Veríme teda, že dosiahneme dobrý výsledok.“

Fanklub Slovensko – Fanklub Wales 13 : 2 (5 : 1)

góly: 4 Mačička, 3 Petrilák, 2 Horváth, Kubina, Ondrášik, Džuzi, Urban

Za slovenský fanklub hrali: brankár 23 Roman Jamrich, 3 Denis Nečas, 12 Patrik Kadlečik, 17 Richard Dolinek, 11 Marek Mačička, 7 Igor Jáchym, 6 Miroslav Maco, 10 Andrej Irša, 16 Miroslav Urban, 4 Juraj Bachnak, 15 Ľubomír Džuzi, brankár 23 Roman Jamrich, 5 Marián Goňo, 14 Roman Kubina, 21 Tomáš Čederle, 9 Erich Petrilak, 8 Štefan Horváth, 2 Peter Jáchym , 20 Ján Gálik, 19 Tomáš Ondrášik

Rozhodovali Roman Podhradský – Vladimír Randa, Pavel Príkopa

Fanklub ďakujeme vedeniu ŠK Slovan Bratislava za poskytnutie umelého ihriska a zázemia.

foto: Milina Strihovská