Slováci vyhrali Kráľovský pohár

Slovenskí futbalisti vyhrali Kráľovský pohár (King’s Cup) v Bangkoku keď po štvrtkovom triumfe nad Spojenými arabskými emirátmi 2:1 v nedeľňajšom finálovom zápase zdolali Thajsko 3:2.

Na góly Ondreja Dudu a Róberta Maka v závere prvého polčasu po chybe brankára Michala Šullu odpovedal Jakkaphan Kaewprom. V druhom polčase pri svojom debute v národnom mužstve skóroval Erik Pačinda, posledné slovo patrilo Pansovi Hemviboonovi.

V nedeľu debut v oficiálnom medzištátnom stretnutí absolvovalo kvarteto Michal Šulla, Boris Sekulič, Ľubomír Šatka, Erik Pačinda. V dueli zdolaných semifinalistov o 3. miesto na Národnom štadióne Rajamangala Gabon zvíťazil 1:0 nad Spojenými arabskými emirátmi.

Ján Kozák (tréner SR): „Hralo sa vo fantastickej atmosfére, diváci boli vďační za každú peknú akciu. Prvý polčas sme mali hru pod kontrolou; vedeli sme, čo chceme hrať a dali sme dva pekné góly. Vyzeralo to celé v poriadku, lenže prišla jedna chyba a súper znížil. Preto sme museli v druhom polčase po jednej pasáži reagovať z lavičky. Príchodom Lobotku na ihrisko sme zas dostali hru do svojich rúk, dali sme tretí gól, veľmi dôležitý. Zápas sme zvládli. Som veľmi rád.“

Róbert Mak (krídelník SR, autor gólu): „Vyhrať takýto turnaj je pekný pocit, pretože finále bolo veľmi náročné. Thajčania hrali veľmi dobre, no my sme dali tri góly. Žiaľ, dostali sme dva góly, ktoré sme nemuseli dostať. Najdôležitejšie v týchto náročných podmienkach však je, že sme zvíťazili. Všetky naše góly boli veľmi pekné; zásah Erika Pačindu bol ešte krajší, spravil to excelentne. Sme na ihrisku jedenásti a každý gól i asistencia sa rátajú. Sme veľmi radi, že sme to zvládli ako mužstvo, aj s realizačným tímom. Opakujem, sme radi, že sme zvíťazili, lebo všetci si myslia, že to je jednoduché, ale bolo to veľmi ná ;ročné. Vo finále sme sa cítili lepšie než v prvom dueli, zvykli sme si. Nebolo ľahké zvládnuť let, časový posun i teplo, no každý hráč to zvládol výborne a sme veľmi šťastní.“

Erik Pačinda (krídelník SR, autor gólu, debutant): „Myslím si, že premiéra mi vyšla celkom dobre – dal som gól a prihral som na gól. Najviac ma však teší, že sme vyhrali turnaj. Tréner mi deň pred duelom povedal, že sa mám pripraviť a ja som sa pripravil ako na každý iný zápas. Napokon nám to vyšlo. Som spokojný. Teší ma najmä to, že som si mohol zahrať s takými kvalitnými hráčmi. Partia je super. Dúfam, že som sa trénerovi ukázal v dobrom svetle; uvidíme, čo bude ďalej.“

Slovensko – Thajsko 3:2 (2:1). Góly: 10. Duda, 34. Mak, 68. Pačinda – 42. Kaewprom, 79. Hemviboon, ŽK: 74. Pačinda, 78. Mak – 81. Puangchan, rozhodoval: Shukri (Malaj.).

Slovensko: Šulla – B. Sekulič, Šatka, Škrtel (73. Škriniar), Mazáň – E. Sabo (61. Lobotka), Greguš – Pačinda, Duda, Mak (82. A. Rusnák) – A. Nemec.