Slováci v októbri v Štokholme proti Švédom

Slovenská futbalová reprezentácia odohrá v októbri v Štokholme prípravný zápas so Švédskom. Hrať sa bude 16. októbra v tamojšej Friends aréne s výkopom 20.45 h., informoval oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Najbližšie Slovensko absolvuje medzinárodný turnaj v Thajsku s účasťou domáceho výberu, Gabonu a SAE, žrebovať sa bude v utorok. O septembra budú zverenci trénera Jána Kozáka bojovať v novej súťaži v Lige národov v skupine B1, kde nastúpia proti Čechom a Ukrajincom. V hracom kalendári majú dva voľné termíny, ktoré musia zaplniť priateľskými zápasmi. Už dnes je definitívne jasné, že v tom druhom voľnom termíne, v októbri po súboji Ligy národov, v ktorom doma nastúpi SR proti Čechom (13. októbra o 15.00 h) vybehnú proti Švédsku.

Tím trénera Janne Anderssona si zabezpečil po dvanásťročnej odmlke postup na svetový šampionát 2018 v Rusku. V kvalifikačnej A-skupine si vybojoval v spoločnosti Francúzska, Holandska, Bulharska, Luxemburska a Bieloruska barážovú druhú priečku (pri rovnosti bodov s tretím Holandskom rozhodovalo skóre). V play off zápasoch Švédi senzačne vyradili Taliansko po výsledkoch 1:0 a 0:0. Na MS sa v F-skupine stretnú s Nemeckom, Mexikom a Kórejskou republikou.

,,Môžeme byť radi, že sa nám podarilo v jednom z dvoch termínov, v ktorých sme museli doplniť program Ligy národov, zohnať takého súpera, akým je Švédsko aj z hľadiska renkingového postavenia aj z hľadiska herného prejavu. Švédi sú pre nás dobrý súper zvlášť, keď hráme u nich, pretože tam bude určite skvelá futbalová atmosféra. Na tento zápas sa všetci môžeme len tešiť. Pre nás je to určite výhoda, keď budeme po ostrom stretnutí Ligy národov doma s Českom môcť odohrať takýto súboj. Budeme si totiž môcť vyskúšať hráčov, ktorí v dueli s Českom nenastúpia,“ povedal pre futbalsfz.sk asistent trénera slovenských sokolov Jána Kozáka Štefan Tarkovič.