Ikona Ikona Ikona

Slováci tesne zdolali SAE

Autor: admin

Zverenci trénera Jána Kozáka vo štvrtkovom semifinále na turnaji o Kráľovský pohár (King’s Cup) Bangkoku aj bez zraneného úradujúceho najlepšieho futbalistu SR, špílmachra Mareka Hamšíka zdolali pred takmer 10 000 divákmi výber Spojených arabských emirátov 2:1 a postúpili do finále. O góly tímu Jána Kozáka sa tesne pred koncom I. polčasu postarali Albert Rusnák a Michal Ďuriš.

V súboji o celkové prvenstvo na tomto podujatí si v nedeľu 25. marca od 14.30 h SELČ zmerajú sily s domácim Thajskom, ktoré po bezgólovej remíze s Gabonom uspelo 4:2 z 11 metrov.

Futbalisti SR si poradili so SAE aj v tretej vzájomnej konfrontácii: v premiérovej pred 24 rokmi (2. februára 1994) zvíťazili gólom Vladimíra Weissa st. 1:0, v druhom meraní síl 10. decembra 2006 si poradili s týmto protivníkom 2:1 (góly SR: Michal Jonáš, Ľubomír Michalík).

„Teší ma každý gól, som rád. Verím, že tá séria bude pokračovať aj ďalej a góly v mojom podaní budú padať,“ poznamenal Ďuriš po svojom piatom góle v 37.zápase v najcennejšom drese. Dvadsaťdeväťročný zakončovateľ však priznal, že v závere už toho malo mužstvo plné zuby.

„Zápas bol taký, ako sme pred jeho začiatkom aj predpokladali. Pre nás veľmi ťažké počasie, bolo to aj vidieť, že od 70. min sme boli všetci úplne hotoví. Prvý polčas sme zvládli, strelili dva góly a náš náskok sme si potom aj postrážili. Počasie tu nie je na futbal, skôr na dovolenku. Na turnaji v Thajsku však máme najmä futbalové povinnosti a určite sa zodpovedne pripravíme aj na nedeľňajšie finále.“

Slovensko – SAE 2:1 (2:0) – Slovensko postúpilo do finále, SAE bude hrať o 3. miesto

Góly: 42. A. Rusnák, 45.+ M. Ďuriš – 73. Ahmed Chalil, ŽK: 90.+ F. Kiss, 90.+ A. Rusnák – 89. Alhasan Saleh, rozhodoval: Letchman (Sing.)
Slovensko: M. Dúbravka – Pekarík, Škriniar, Škrtel, Hubočan (78. Mazáň) – Lobotka, Hrošovský – Mak (65. J. Mihalík), Duda (72. F. Kiss), A. Rusnák – M. Ďuriš.