Ikona Ikona Ikona

Slováci senzačne zdolali majstrov sveta!

Autor: admin

29/05/2016

Slovenskí futbalisti triumfovali v dnešnom prípravnom zápase v Augsburgu, aj za výdatnej podpory našich fanúšikov v hľadisku, na pôde úradujúcich majstrov sveta z Nemecka 3 : 1. Zverenci trénera Jána Kozáka síce prehrávali po góle Maria Gomeza z penalty, do polčasu ale ešte výsledok otočili Marek Hamšík a Michal Ďuriš. Na konci polčasu sa spustil dážď a v polčase sa nad štadiónom strhlo peklo v podobe silnej búrky a krupobitia. Diváci utekali z tribún. Hlavný rozhodca odložil začiatok druhého polčasu, no po asi 40-minútovom čakaní vrátane prestávky sa začalo hrať. Na ihrisku ale na mnohých miestach stála voda, ktorá bránila normálnej kombinácii. V druhom polčase, ktorý poznačil veľmi ťažký terén sa ešte presadil Juraj Kucka.

Nemecko – Slovensko 1 : 3 (1 : 2)

góly: 13. Gomez (z 11 m) – 41. Hamšík, 44. Ďuriš, 52. Kucka

ŽK: bez kariet

rozhodovali: Gumienny – Cremers, Nijssen (všetci Belgicko)

divákov: 22 110

Slovensko: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Švento – Hrošovský (78. Škriniar), Kucka (81. Pečovský) – Ďuriš (68. Šesták), Hamšík (86. Greguš), Weiss – Duda (61. Stoch)

Nemecko: Leno (46. ter Stegen) – Kimmich (75. Schürrle), Boateng (64. Höwedes), Rüdiger, Hector – Khedira (46. Weigl) – Rudy, Götze, Draxler – Gomez (46. Brandt), Sané