Slováci prišli o víťazstvo v nadstavenom čase

Futbalisti Slovenska remizovali vo svojom druhom zápase v 2. skupine B-dívizie Ligy národov 2020/2021 na štadióne Netanya v Izraeli 1:1. Zverencov Pavla Hapala poslal v 14. minúte do vedenia Michal Ďuriš, v prvej minúte nadstaveného času vyrovnal Ilay Elmkies. Po lavíne kritiky na hlavy hráčov i trénera bol výsledok síce lepší, ale výkon znova slabý, až mátožný!

OFSR-Netanya/mv

Foto: futbalsfz.sk

Slováci po piatkovej domácej prehre 1:3 s Českom získali do tabuľky prvý bod, no patrí im štvrtá priečka. Líder je Škótsko, ktoré zvíťazilo v Olomouci nad Českom 2:1.

Najbližšie sa Slovensko predstaví v domácom semifinále baráže ME 2020 proti Írsku 8. októbra. V prípade postupu do finále nastúpi 12. novembra na pôde víťaza duelu Bosna a Hercegovina – Severné Írsko. V LN sa Slováci najbližšie predstavia 11. októbra v Škótsku.

LN 2020/2021 – 2. kolo, B-divízia, 2. skupina:
Netanya
Izrael – Slovensko 1:1 (0:1)

Góly: 90.+1 Elmkies – 14. Ďuriš. Rozhodovali: Dabanovič – Djukič, Todorovič (všetci ČH), ŽK: Peretz, Zahavi – Bero, bez divákov

Izrael: Marciano – Dasa, Bitton, Ehamed, Tibi, Tawatha (72. Elmkies) – Solomon, Natcho (46. Cohen), Peretz – Dabbur (57. Weissman), Zahavi

Slovensko: Rodák – Koscelník, Valjent, Škriniar, Gyombér – Kucka, Lobotka, Sabo (67. Schranz) – Bero, Ďuriš (78. Boženík), Mihalík (87. Haraslín)

,,Zaujímavý zápas, pre nás sa vyvíjal priaznivo. Trápili sme sa s počasím, bolo nepríjemné a neboli sme na neho zvyknutí. Ale súper ukázal veľkú technickú kvalitu. V závere nám dochádzali sily. Zaslúžili sme si trochu šťastia, hráči však nechali na ihrisku všetko. Chýbala nám medzihra, nejaké kvalitnejšie dohranie situácií, kedy sme mohli zápas rozhodnúť, bohužiaľ sa nám to nepodarilo,“ povedal tréner Pavel Hapal po zápase.

Po dvoch dueloch majú Slováci na konte jeden bod a v priebežnej tabuľke im patrí štvrté miesto. ,,Nemali sme v tomto zápase šťastie. Hrali sme z hlbokého bloku a dochádzali nám sily. Napokon sme neboli odmenení, navyše sme mohli aj prehrať, čo by bolo veľké sklamanie. Ale čaká nás ešte veľa zápasov a je to otvorené. Uvidíme ďalej. Ale v Izraeli to nebude mať nikto jednoduché.“

Debut si v Netayni odbili brankár Marek Rodák a obranca Martin Koscelník. Ich výkon trénera potešil: ,,Určite nesklamali. So zápasom sa pobili veľmi zdatne. Mňa osobne mrzí, že ich debut nebol víťazný.“

Najbližšie sa futbalisti Slovenska predstavia 8. októbra v domácom semifinále baráže ME 2020 proti Írsku. Hapal verí, že dovtedy bude mužstvo lepšie pripravené najmä fyzicky. ,,Najmä v druhom polčase sme toho mali dosť. Niektorým hráčom ešte ani nezačali prípravy a nám chýbali sily. Potrebujeme zlepšiť medzihru a ja dúfam, že to nabudúce bude lepšie aj po fyzickej stránke.“

,,Chceli sme v Izraeli bodovať naplno. Dobre sme vstúpili do zápasu, ale po góle sme mohli byť pokojnejší a viac držať loptu a streliť gól. Ale súper mal kvalitu, bol dobrý na lopte. Nám chýbalo viacero hráčov, napriek tomu sme sklamaní, že sme nezvíťazili. Dostať gól v nadstavenom čase nás mrzí. Ale o mesiac nás čaká dôležitejší zápas a na ten musíme byť oveľa lepšie pripravení,“ vraví azda najlepší slovenský hráč v tomto súboji Milan Škriniar.

Tabuľka B-SKUPINY:
1. Škótsko        2 1 1 0  3:2  4