Ikona Ikona Ikona

Slováci na Malte potvrdili úlohu favorita

Autor: admin

Slovenskí futbalisti zvíťazili v nedeľňajšom kvalifikačnom zápase MS 2018 v Ta’Qali nad domácou Maltou 3:1. Potvrdili úlohu favorita, hoci v základnej zostave absentoval špílmacher Marek Hamšík pre problémy so zadným stehenným svalom, ktoré si priniesol z SSC Neapol. Na ihrisko však prišiel v 50. minúte.

Zverenci trénera Jána Kozáka v F-skupine ukoristili tretiu výhru v rade po zdolaní Škótov 3:0 a Litvy 4:0, keď predtým začali boj o finálový šampionát v Rusku prehrami 0:1 v Trnave s Anglickom, resp. v Slovinsku. Hostí dostal do vedenia už v 2. minúte krásnou strelou Vladimír Weiss. Hoci Malta vyrovnala v 14. minúte po chybe slovenskej obrany, polčas vyhrali hostia 2:1 po tečovanej strele Jána Greguša. V druhom polčase v 78. minúte dostal červenú kartu domáci autor gólu Jean Paul Farrugia a Slováci v 84. minúte tretím gólom Adama Nemca definitívne rozhodli o cennom triumfe.

Slovenskí „sokoli“ sa v kvalifikácii najbližšie predstavia na pôde Litvy 10. júna.

kvalifikácia MS 2018, F-skupina:

Malta – Slovensko 1:3 (1:2). Góly: 14. Farrugia – 2. Weiss, 41. Greguš, 84. Nemec, ŽK: Farrugia, Camilleri – Škrtel, Nemec, Kucka, ČK: 78. Farrugia po 2. ŽK – 90.+ Nemec po 2 ŽK, rozhodovali: Palabiyik – Satman, Olguncan (všetci Tur.), 4280 divákov.

Malta: Hogg – Attard, Muscat, Magri, Camilleri (Baldacchino), Zerafa – Sciberras – P. Fenech, Schembri (90.+ Montebello), Gambin (73. Kristensen) – Farrugia.

SR: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Škriniar, Hubočan – Hrošovský – Mak (50. Hamšík), Kucka (74. Ďuriš), Greguš, Weiss (86. Rusnák) – Nemec.

Ján Kozák, tréner SR: ,,Zápas nebol jednoduchý, na tom sa zhodneme. Každý kvalifikačný je ťažký v tom, že je potreba ho vyhrať. Dali sme krásny prvý gól vďaka Vladkovi, ale inkasovali sme zbytočný gól a ten súpera zdvihol. Ale dali sme druhý gól a myslím, že celý zápas sme kontrolovali. Je to dobré víťazstvo, zaslúžené. Máme ale aj hráčske straty do ďalšieho zápasu z disciplinárnych dôvodov. Škoda, že Ďuro Kucka takto reagoval. Dostával sa do tempa a vtedy som ho musel striedať, aby nedostal červenú. A Adam Nemec, taký skúsený hráč urobil takú chybu. Dal rozhodcovi šancu vylúčiť ho. Marek Hamšík absolvoval plnú záťaž pred zápasom. Mal problémy, ale chcel to vyskúšať. On po záťaži cítil bolesť. Konzultovali sme to spolu a sám navrhol, že v prípade potreby pôjde do druhého polčasu, ak to situácia bude vyžadovať. Spokojný som aj, spokojný je aj on, že je zdravý, a že pomohol tímu.“

Pietro Ghedin, tréner Malty: ,,Prehrali sme s dobrým tímom, lebo Slováci sú silní. Ale góly, ktoré sme inkasovali boli ľahké. Som spokojný s našou hrou, ale nie s výsledkom. Slovákom prajem všetko dobré. Sú to naozajstní profesionáli.“