Škorvánková prestúpila z Bayernu do Montpellieru

Slovenská futbalová reprezentantka Dominika Škorvánková mení po troch sezónach klub. Z Bayernu Mníchov, s ktorým mala platný kontrakt ešte aj pre nasledujúci ročník, prestúpila do francúzskeho Montpellier Hérault Sport Club.

Kapitánka Slovenska v rozhovore pre web SFZ uviedla, že urobila jedno z najťažších rozhodnutí v doterajšej kariére. ,,Zmluva znie na dva roky. V Bayerne som mala hrať ešte aj v ďalej sezóne, s vedením som však mala ústnu dohodu, že ak bude mať niekto o mňa, po troch odohratých ročníkoch, záujem a kluby sa dohodnú, budem môcť prestúpiť. Bolo to zo športového hľadiska najťažšie rozhodnutie v mojej doterajšej kariére. Presvedčilo ma, že Montpellier si ma vyhliadol a zaujímal sa o mňa. V Bayerne sa počas tejto sezóny veľmi veľa zmenilo, prišiel nový tréner a obmenil sa aj káder. Prezradím tiež, že najprv som zástupcov Montpellieru odmietla. Chceli ma však získať, opätovne prejavili záujem, takže napokon sme to začali s manažérom riešiť a dospeli sme až k výsledku, že som prestúpila,“ povedala 28-ročná stredopoliarka pre futbalsfz.sk

Deväťnásobná a úradujúca najlepšia futbalistka SR počas kariéry získala štyri majstrovské trofeje so Slovanom Bratislava, dva s rakúskym SV Neulengbach a s Bayernom bola trikrát vicemajsterkou Nemecka. Aj vo Francúzsku bude mať vysoké ciele. ,,S trénerom Montpellieru Frédéricom Mendym som bola zatiaľ len v telefonickom kontakte. Viem, že v ďalšej sezóne je cieľom, aby sme sa umiestnili do 3. miesta a získali miestenku do Ligy majstrov. Bude to zaujímavý a náročný boj, keďže rovnaký cieľ budú mať okrem nás aj v Bordeaux. O najvyššie miesta v tabuľke budú bojovať Lyon a Paríž Saint-Germain, to sú družstvá, ktoré majú najlepšie kádre aj podmienky. Tréner mi aj prezradil, že so mnou počíta na post v strede poľa na pozíciách 6, 8 či 10. Na tejto pozícii hrám aj v reprezentácii. V Bayerne som často hrala niekde inde, s čím som síce problém nemala, ale lepšie je, keď sa môže futbalista sústrediť počas tréningu a zápasov na jeden post.“