ŠK Slovan dodal do Jedenástky sezóny rekordných sedem hráčov

Deň po skončení 27. ročníka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže v priestoroch Národného futbalového štadióna v nedeľu 12. júla v Bratislave slávnostne vyhlásili výsledky ankety Jedenástka Fortuna ligy sezóny 2019/2020. Zúčastnili sa na nej aj niekoľkí fanklubáci, predseda BFZ Juraj Jánošík, predseda komisie SFZ pre štadióny a ihriská Ladislav Lipták, jej člen Miloš Kopča a mediálny manažér fanklubového webu Milan Valko.

OFSFR – Bratislava/Milan Valko

Do ideálnej zostavy práve skončenej ligovej sezóny odborníci zaradili rovnako ako pred rokom futbalistov zo štyroch klubov – ŠK Slovan Bratislava, MŠK Žilina, DAC Dunajská Streda a AS Trenčín. Až rekordných siedmich zástupcov do top jedenástky dodal šampión ŠK Slovan Bratislava.
„Bolo to asi moje najťažšie funkcionárske obdobie. Sezóna bola kvôli koronavírusovej pauze neštandardná, ale som rád, že sme ju dohrali. Futbal, ako jeden z mála športov, bojoval, aby sa mohol ročník dokončiť. Dominoval v ňom Slovan, dal najviac gólov, najmenej dostal a len raz prehral,“ povedal na úvod galavečera prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák.

Najlepším hlavným rozhodcom stal Ivan Kružliak, pre ktorého je to už šiesty triumf v tejto ankete. Najlepší asistent je Dušan Hrčka. Najlepší strelec je s dvanástimi gólmi Šporar, ktorému na tucet gólov stačilo jedenásť zápasov. Najlepším trénerom sa stal kormidelník „belasých“ Ján Kozák ml., ktorý sa z triumfu tešil hneď vo svojom premiérovom ročníku v najvyššej súťaži. Objav sezóny je stredopoliar MŠK Žilina Ján Bernát. Vo veku 19 rokov, dokázal nastrieľať deväť gólov a je najlepší strelec strieborného mužstva. Na slávnostnom vyhlásení sa každoročne udeľuje aj Cena fair play pre najslušnejšie mužstvo. Tento rok ju získal MFK Ružomberok.

Najlepším hráčom uplynulej sezóny sa stal Dominik Greif. „Dovoľte mi poďakovať za toto ocenenie, lebo nie je veľmi zvykom, aby sa stal najlepším hráčom brankár, som prekvapený. Zápasov bolo mnoho, ani mne sa nevyhli zdravotné problémy a keď bolo treba , výborne mi pomohol Mišo Šulla a aj preto sme získali double,“ uviedol Greif, ktorého ocenili Ľubomír Vyskoč, zástupca Fortuny a Ivan Kozák.

Vedenie ÚLK sa v nedeľu večer poďakovalo aj za dlhoročné služby dnes už bývalým rozhodcom Jozefovi Pavlíkovi a Pavlovi Chmrovi. Z pozvaných hostí sa Galavečera zúčastnil aj tajomník pre oblasť športu v rámci Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivan Husár. Takisto tiež generálny sekretár Slovenského futbalového zväzu Peter Palenčík a viaceré známe osobnosti, ako Milan Lešický, ktorý v sobotu oslávil 75. narodeniny, Dušan Radolský, zástupca trénerov vo výkonnom výbore SFZ, či členovia Klubu ligových kanonierov Róbert Semeník a Tomáš Medveď, zástupca hráčov vo výkonnom výbore SFZ a viacerí ďalší bývalí reprezentanti.

JEDENÁSTKA FORTUNA LIGY 2019/2020
Brankár: Dominik Greif (ŠK Slovan Bratislava – 22 hlasov)
Obrancovia: Jurij Medveděv (ŠK Slovan Bratislava – 8), Vasil Božikov (ŠK Slovan Bratislava – 19), Myenty Abena (ŠK Slovan Bratislava – 19), Eric Davis (DAC 1904 D. Streda – 16)
Stredopoliari: Osman Bukari (AS Trenčín – 18), Miroslav Káčer (MŠK Žilina – 12), Dávid Holman (ŠK Slovan Bratislava – 11), Moha (ŠK Slovan Bratislava – 25) – Zsolt Kalmár (DAC 1904 D. Streda – 18)