Rudolf Janček oslavuje sedemdesiatku

09/03/2016

Rudol Janček, jeden z najznámejších funkcionárov na Slovensku a tiež zakladajúci člen Fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie, sa v stredu 9. marca dožil vzácneho životného jubilea 70 rokov.

Rudolf Janček pôsobil vo všetkých troch bratislavských kluboch – v Slovane, Petržalke a Interi. V prvých dvoch aj ako hráč a najmä v Slovane dosiahol niekoľko prenikavých úspechov. ,,Na prežité chvíle v belasom drese sa nedá zabudnúť, boli to krásne časy.

Stali sme sa majstrami Československa, ale úplne najradšej spomínam na turnaj v Barcelone. O rok po našom víťazstve v PVP nad Barcelonou v katalánskej metropole som strelil gól v tom čase najlepšiemu svetovému mužstvu – Estudiantes La Plata, ktoré v roku 1968 vyhralo Interkontinentálny pohár,“ hovorí oslávenec.

Z Tehelného poľa síce Rudolf Janček ešte ako hráč odišiel, ale rýchlo bol znovu v Bratislave. „Po krátkom pôsobení v Detve ma tréner Čurgaly zavolal do SKS Petržalky, kde som ako tridsaťdvaročný ukončil kariéru.“  Na vtedajšiu Petržalku Rudolf Janček nedá dopustiť: „Dala sa dohromady super partia s Kasanom, Sedlákom, neskôr Kadákom, Pochabom a ďalšími výbornými futbalistami. Postupovalo sa vyššie a vyššie, vyrástla tribúna, nechýbal zápal pre futbal a až nakoniec prišiel  v roku 1981 vytúžený postup do niekdajšej federálnej ligy.“ Potom prišlo zlúčenie ZŤS s Interom a po opätovnom rozdelení sa Rudolf Janček za Starý most už nevrátil. Zostal v Interi, kde strávil takmer 15 rokov, so žltočiernymi ako generálny manažér získal v rokoch 2000 a 2001 dvakrát majstrovský titul a víťazstvo v Slovenskom pohári. Potom zakotvil v niekdajšej Artmedii a odtiaľ sa znova presunul do Slovana, v ktorom je členom funkcionárskeho štábu.

,,Niektorí futbalisti končia ako rozhodcovia či tréneri,  ja som si však vybral funkcionárčenie. Vždy ma to viac bavilo. Keď si však teraz premietam hráčsku a funkcionársku prácu, hráč to má oveľa jednoduchšie,“ pripomína jubilant.

Fanklub slovenskej reprezentácie  vzácnemu jubilantovi a človekovi Rudolfovi Jančekovi želá všetko najlepšie, hlavne veľa zdravia a najmä, aby ešte dlhé roky šíril medzi ľuďmi výbornú náladu!