Robo Polievka v reprezentácii od prázdnych tribún po vypredaný Národný štadión

Róbert Polievka sa presadil do reprezentácie z domácej ligovej súťaže. Rozhovor s nádejným útočníkom pripravil člen fanklubu a nový zástupca médií pre fanklub Patrik Lendel.

OFSFR – Veľké Orvište

Autor: Patrik Lendel

Foto: Archív z článku – Luxembursko / ESz

V reprezentácii si začínal v zápase s Luxemburskom pred prázdnymi tribúnami. Napriek tomu, že diváci prejavovali počas celého zápasu veľkú nespokojnosť s naším slabším výkonom, tebe po vystriedaní mohutne aplaudovali. Čomu to pripisuješ?

„Divákom ďakujem za podporu, vážime si každého jedného. Veľmi nám svojim povzbudzovaním pomáhajú. Verím, že záujem o reprezentáciu bude stále narastať. Vnímal som ich potlesk, potešil ma. Rovnako prijímam aj kritiku, uvedomujem si, že som útočník, od ktorého sa očakávajú góly.“

Ako ťa prijal kolektív na prvom marcovom zraze?

„Kolektív nových spoluhráčov ma prijal skvele. Sme výborná partia. Pri mojom predstavovaní som  zaspieval „Na Kráľovej holi,“ bolo to smiešne.“

Aký je tréner Francesco Calzona?

„Veľký detailista, venujeme sa dopodrobna každej hernej situácii. Posunulo ma to, ako aj celé mužstvo. Zlepšili sme sa  po taktickej stránke, myslím si, že sa uberáme správnym smerom.“

Pri debute si zažil prázdne tribúny, pri tvojom ostatnom piatom reprezentačnom vystúpení vypredaný štadión. Je za diváckym záujmom hlavne atraktivita súperov?

„Nemyslím si, veď aj na Lichtenštajnsko bolo vyše 13 tisíc ľudí. Zaznamenali sme za krátky čas obrovský posun. Je to skvelý pocit hrať pred plným štadiónom – splneným snom pre každého jedného z nás.

V ktorom zápase si bol najbližšie k streleniu gólu?

„V Lichtenštajnsku som mal až tri dobré príležitosti. Pevne verím, že gól strelím v tom správnom momente, keď to mužstvo bude najviac potrebovať. Na ihrisku to nie je také jednoduché, tiež by som chcel premeniť každú šancu, ako veľkí hráči. Budem sa však vždy snažiť najlepšie, ako viem.“