Reliéf pre Jána Popluhára

Autor: majka

OFSFR – Veľké Orvište

Ako výraz ocenenia si členovia fanklubu chcú uctiť celoživotný prístup k futbalu od Jána Popluhára.

Malými a rovnakými príspevkami si chceme v skromnosti pripomínať nášho čestného predsedu fanklubu.

Reliéf bude mať miesto v rodnom Bernolákove.

Symbolicky budú príspevky prijímané iba od členov OFSFR.

Autorom reliéfu bude  akademický sochár Stanislav Kľúčik .

TEXT:

Slovenský futbalista storočia

Ján Popluhár
12.09.1935 – 6.03.2011

Úspechy: strieborná medaila z MS 1962, bronzová medaila z ME 1960,
účasť vo výbere sveta (1963), vo výbere Európy (1964) v rozlúčkovom zápase Stanleyho Matthewsa (1965)
Ocenenia: Prvý futbalista roka v Československu (1965), Smaragdový rad UEFA za zásluhy o rozvoj futbalu (2011)

Čestnému predsedovi Oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie – venujú členovia ako prejav ocenenia za celoživotný prínos futbalu.

Fanklub SVK

Podporiť môžete aj vy ak sa zaregistrujete na www.fanklub.eu, alebo www.fanklubfutbalsvk.sk

členský poplatok je 20€ – vstupný balíček pre Teba pozostáva z 20 zberateľských kariet výrazných futbalových legiend.  Viď ilustračné foto.  napr. Kubala, Daučík, Čambal, Chodák, Kačáni a ďalší..