Ikona Ikona Ikona

Prvý výjazd na Euro 2024 úspešný, hor sa na druhý!

Autor: admin

OFSFR – Veľké Orvište

Autor: Harsanyi Ladislav

Oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie má prvý výjazd na Euro 2024 úspešne za sebou. Jeho účastníci zažili v Nemecku päť vzrušujúcich dní plných šampionátovej atmosféry. Na vlastné oči videli dva zápasy slovenskej reprezentácie – vo Frankurte proti Belgicku a v Düsseldorfe proti Ukrajine, v ktorých sa nestratili vo veľkej mase našich fanúšikov a hnali vpred Lobotku a spol. Piatim z nás sa pošťastilo zažiť aj duel v Gelsenkirchene medzi Španielskom a Talianskom.

Nielen futbalom sme však boli živí. Na zámku Johannisberg sme prežili fantastické popoludnie a podvečer s Miroslavom Karhanom (i jeho rodinou) a Jánom Kocianom v najstaršom rizlingovom vinárstve na svete. Zážitkom bola aj návšteva mimoriadne zachovalého stredovekého hradu Eltz, postaveného v 12. storočí. Vo Wuppertale sme sa zase previezli unikátnou nadzemnou dráhou, ktorá slúži v meste ako mestská hromadná doprava. Niektorí z nás si našli cestu na tamojší Stadion am Zoo, ktorý je domovským stánkom Wuppertaleru SK, ale na šampionáte sa stal tréningovým kempom slovinskej reprezentácie. „Miestni nás nielenže pustili dovnútra, ale aj na hraciu plochu a dozvedeli sme sa od nich veľa zaujímavého,“ hovorí Michal Baňas, jeden z účastníkov nášho zájazdu.

„Na zájazdoch fanklubu sa mi páči, že sa to nekončí iba návštevou zápasov, ale ide sa aj za históriou, pamiatkami a bonusom sú aj unikátne akcie v réžii fanklubu,“ pochvaľuje si ďalší účastník nemeckého pobytu Tibor Mesina.

Šéf zájazdu a predseda fanklubu v jednej osobe Roman Táborský zhodnotil prvý výjazd do Nemecka takto: „Keď sú naši členovia spokojní, spokojný som aj ja. Myslím si, že sa náš výlet vydaril a fanúšikovia sa vrátili domov s množstvom zážitkov. Teraz sa už vydávame na druhý výjazd, osadenstvo autobusu sa obmení, niektorí si však dajú repete.“

Fanklubisti sa na druhý výjazd do Frankfurtu, ktorého vrcholom bude stredajší zápas Slovenska proti Rumunsku o postup do osemfinále, vybrali v noci z pondelka na utorok. Verme, že domov dovezú postupový výsledok a budú „nútení“ zorganizovať ďalší výjazd s osemfinálovým puncom.