Pokrstili publikáciu o Ivanovi Chodákovi

Pred zápasom 10. kola nadstavby o titul ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina na Tehelnom poli slávnostne pokrstili publikáciu o legendárnom Ivanovi Chodákovi. Bývalému skvelému športovcovi a uznávanému lekárovi bol venovaný 13. diel edície Belasé legendy. Na krste sa zúčastnili aj predseda oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie Roman Táborský, mediálny manažér Milan Valko, členovia Peter Špilák, Anton Holienčin a Ladislav Harsányi.

OFSR – Bratislava/mv

Foto: Anton Holienčin

Autormi knihy sú známi publicisti Ladislav Harsányi a Tomáš Černák. Zaujímavé je tiež, že Ivan Chodák bol majstrom Slovenska s futbalovým a hokejovým Slovanom. ,,Pán Chodák je vlastne prvým futbalistom promovaným lekárom, ktorý bol zároveň aj prvoligovým hráčom. Bol veľkým príkladom pre ďalších nasledovníkov. V jeho stopách išiel iný lekár a futbalista, Božin Laskov. Ivan Chodák vo svojej bohatej kariére nikdy nebol napomínaný,“ vraví L. Harsányi, ktorý napísal už dvadsať kníh, 18 futbalových a dve o kanoistike.

,,Musím povedať, že Ivan Chodák mal veľmi zaujímavý aj súkromný život, lebo jeho manželka bola jedna zo spoluzakladateliek skvelého súboru Lúčnice. Bola aj pri zrode populárnej relácie Matelko, preto si myslím, ze ich rodina mala všestranný charakter. Pán Chodák bol uznávaný krčný lekár, na starosti mal aj hercov Národného divadla, takže určite táto kniha nie je len o futbale,“ hovorí Tomáš Černák.

Knihu pokrstili šampanským novinársky bard, 95-ročný Jozef Kšiňan a legenda Slovana, bývalý výborný brankár Alexander Vencel st. Obidvaja sú členmi Siene slávy slovenského futbalu.