Po bezgólovej remíze s Anglickom máme na dosah osemfinále EURO 2016

20/06/2016

Slovenskí futbalisti remizovali v treťom a poslednom zápase B-skupiny na EURO 2016 s Anglickom 0 : 0. V tabuľke skončili po výhre Walesu nad Ruskom (3 : 0) tretí so štyrmi bodmi. Skupinu ovládli so šiestimi bodmi Walesania, Angličania skončili s piatimi bodmi druhí. Do vyraďovacej fázy sa prebojujú prvé dva tímy z každej zo šiestich skupín a štyria najlepší z tretích miest, Slovensko je teda v dobrej pozícii, musí ale ešte počkať na výsledky ostatných skupín. Zápas s Anglickom si na vlastné oči pozreli aj prezident Andrej Kiska a anglický princ William.

Slovensko – Anglicko 0 : 0

žlté karty: Pečovský – Bertrand

rozhodovali: Carballo – Alonso, Yuste (všetci Španielsko)

divákov: 39 051