Pekarík má pekné spomienky na slovenskú ligu, na Dubnicu a Žilinu

Koncom tohto týždňa sa v  Cinemax Bory Mall v Bratislave uskutočnila slávnostná premiéra nového dokumentu s názvom 30: Príbeh ligy, ktorý mapuje uplynulých tridsať rokov našej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Na premiére nechýbali viacerí súčasní i bývalí hráči našej najvyššej futbalovej ligy ako napríklad Ladislav Molnár, Dušan Tittel, Vladimír Kinder, Samuel Slovák, Igor Žofčák či Róbert Vittek.

OFSFR – Bratislava/mv

Foto: fanklub Milan Valko a Peter Pekarík

Na slávnosti sa zúčastnil aj obranca  nemeckej Herthy Berlín a tiež čestný člen oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie Peter Pekarík, ktorý v drese Slovenska nastúpil už 117. razy, najviac po rekordnom Marekovi Hamšíkovi. Napriek tomu, že berlínska Hertha po desiatich rokoch zostúpila z najvyššej nemeckej súťaže a slovenský reprezentačný obranca v jej drese tiež neprežil práve ideálnu sezónu, rodák z Dolného Hričova ukázal aj na vyhlásení skutočný profesionálny prístup, keď poskytol jeden rozhovor za druhým.

Aký dojem zanechal tento dokument vo vás? ,,Keď som videl jeho 30-ročnú históriu, okamžite sa mi vrátili spomienky na moje začiatky, na Žilinu, na Dubnicu. Výkony na slovenských prvoligových trávnikoch ma naozaj dostali do slovenskej reprezentácie aj veľkého futbalu. Našej lige teda vďačím za všetko a najmä jej dvom klubom – Dubnici a Žiline. S Dubnicou som v ročníku 2004/2005 skončil štvrtý, čo je jej najlepšie umiestnenie medzi slovenskou elitou.  A so Žilinou okrem zisku majstrovského titulu v roku 2007 sme ako prvý slovenský klub postúpili v sezóne 2008/2009 do skupiny niekdajšieho Pohára UEFA.“

Napriek tomu, že Peter Pekarík má už 36 rokov v Herthe bude pokračovať ďalší rok, aby pomohol mladému mužstvu k návratu do bundesligy. A slovenskej reprezentácii, ktorá v druhej polovici júna odohrá zápasy kvalifikácie ME 2024 na Islande a v Lichtenštajnsku  zasa k dobrým výsledkom, ktoré ju udržia v hre o postup. Pripomenieme, že 30. apríla sme zorganizovali spoločne s fanklubom FC BayernRuvvis výjazd pre slovenských fanúšikov  na bundesligový zápas FC Bayern Mníchov – Hertha Berlín. Pre FC Bayern v konečnom dôsledku znamenajúci 11 – ty titul , pre Herthu zostup o súťaž nižšie.  Dúfajme, že sa podarí nejakému slovenskému zástupcovi z radov hráčov preukazovať svoje futbalové schopnosti v jednej najkvalitnejších súťaži…