Nominácia Kozáka na Dánsko a Ukrajinu bez prekvapení

Autor: majka

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák oznámil v pondelok nomináciu na prípravný zápas s Dánskom a duel Ligy národov na Ukrajine. Vo výbere je 24 hráčov, nechýbajú v ňom opory Marek Hamšík či Martin Škrtel.
Slováci odohrajú najskôr prípravný duel s Dánskom v Trnave 5. septembra, štyri dni pred úvodným zápasom Ligy národov s Ukrajinou vo Ľvove. ,,Ja sa na oba zápasy teším a rovnako aj hráči. V Lige národov nás čaká ťažký zápas, nie prípravný, takže ho aj tak berieme. Navyše sa z Ligy národov máme možnosť kvalifikovať na ME,“ povedal Kozák na pondelkovej tlačovej konferencii v Bratislave.
V nominácii nie sú žiadne prekvapenia, v obrane sa predstavia aj hráči, ktorí majú menej reprezentačných skúseností. ,,Som rád, že nám vyskočili hráči v obrane ako Šatka, Valjent či Vavro a ďalší. Mňa Šatka prekvapil v ťažkých zápasoch, takže sme ho nominovali. Reprezentáciu si váži, čo ma teší,“ dodal Kozák.
Na otázku, prečo sa útočník Samuel Mráz ocitol len medzi náhradníkmi, J. Kozák odpovedal: ,,Som veľmi rád, že prestúpil do veľmi silnej talianskej ligy, začal tam hrať a dal aj gól. Spĺňa zrejme najviac kritéria, ktoré máme na mladých hráčov a v pravý čas dostane šancu. Nechceme, aby to bolo predčasné. Zatiaľ bude v nominácii tímu do 21 rokov.“
Čo sa týka návratu predtým zraneného krídelníka Vladimíra Weissa, Kozák je rád, že už je v poriadku a strelil už aj dva góly. Vyjadril a aj k Adamovi Nemcovi, čerstvému prírastku v cyperskej najvyššej súťaži. ,,Mal som s ním rozhovor. Jeho prestup z Rumunska na Cyprus sa zrealizoval len pred dvoma – troma dňami, verím, že sa postupne dostane fyzicky do formy, keď začne hrávať a v reprezentácii bude prínosom,“ pokračoval Ján Kozák.
Novovzniknutý projekt Ligy národov Slováci premiérovo odštartujú 9. septembra na Ukrajine. Kozák ho vníma pozitívne: ,,Je to súťaž skôr pre mužstvá z 3. a 4. koša. Jedno má šancu dostať sa na ME, ak vám nevyjde kvalifikácia. Ja to tak cítim. Ale sú to derby zápasy a nejde o žiadnu prípravu, čo vnímam pozitívne.“

Nominácia SR na dvojzápas s Dánskom a Ukrajinou:
Brankári: Martin Dúbravka (Newcastle United), Matúš Kozáčik (FC Viktoria Plzeň), Michal Šulla (ŠK Slovan Bratislava)
Obrancovia: Peter Pekarík (Hertha Berlín), Erik Sabo (Beitar Jeruzalem), Martin Škrtel (Fenerbahce Istanbul), Norbert Gyömbér (AC Perugia), Milan Škriniar (Inter Miláno), Ľubomír Šatka (DAC Dunajská Streda), Martin Valjent (RCD Mallorca), Tomáš Hubočan (Olympique Maresille), Róbert Mazáň (Celta Vigo)
Stredopoliari: Stanislav Lobotka (Celta Vigo), Patrik Hrošovský (FC Viktoria Plzeň), Juraj Kucka (Trabzonspor), Ján Greguš (FC Kodaň), Marek Hamšík (SSC Neapol), Ondrej Duda (Hertha Berlín), Erik Pačinda (DAC Dunajská Streda)
Útočníci: Róbert Mak (Zenit Petrohrad), Albert Rusnák (Salt Lake City), Michal Ďuriš (Anorthosis Famagusta), Adam Nemec (FC Pafos)