Na ZŠ v Bernolákove slávnostne odovzdáme sádrový odliatok z reliéfu Jána Popoluhára

Oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie pripravuje pod vedením svojho predsedu Romana Táborského v stredu 7. decembra na pravé poludnie ďalšiu zaujímavú akciu. Začiatkom júna tohto roka sme v Bernolákove odhalili bustu legendárnemu futbalistovi 20. storočia Jánovi Popluhárovi a tentoraz slávnostne odovzdáme do tamojšej základnej školy sadrový odliatok z tohto reliéfu.

OFSFR – Bratislava/mv

Foto: fanklub

Na stretnutí sa zúčastní aj Jozef Štibrányi, ktorý v júni do Bernolákova neprišiel, lebo bol po operácii bedrového kĺbu. Zúčastní sa na besede so žiakmi 60 rokov od zisku strieborných medailí niekdajšieho československého mužstva a k prebiehajúcim majstrovstvám sveta v Katare. Práve rodák z Vlčkoviec naštartoval spanilú jazdu čs. tímu v našom prvom zápase jediným a víťazným gólom proti favorizovanému Španielsku (1:0). Besedu bude moderovať René Stern a na podujatí sa zúčastní aj rodina Jána Popluhára. Jeho dcéra Iveta Palovčíková je učiteľkou na tejto základnej škole a takisto starosta obce Miroslav Turenič.