Mladí Slováci proti Islandu zaknihovali prvú prehru

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtok v NTC Poprad v ich treťom zápase kvalifikácie ME 2019 s Islandom 0:2. Zverenci trénera Pavla Hapala zaknihovali v boji o ME v Taliansku prvú prehru, v tabuľke majú po troch zápasoch na konte šesť bodov.  Prvý gól zápasu strelil už v 8. min po akcii Islanďanov, ktorá zaváňala ofsajdom, ich kapitán Albert Gudmundsson. Ten istý hráč pečatil v nadstavenom čase nečakané víťazstvo severanov.

Slovensko „21“ – Island „21“ 0 : 2 (0 : 1)

góly: 8 a 90+ A. Gudmundsson

žlté karty: Čmelík, Vavro, Balaj, Hromada – Einarsson, A. Gudmundsson, Fridjónsson

červená karta: 90. Hromada (SR)

rozhodovali: Kominis – Kourompyliová, Grevenis (všetci Grécko)

divákov: 3 076

Slovensko 21: Rodák – Kružliak, Vavro, Sipľak, Hancko – Káčer (64. Urblík), Lesniak, Hromada – Čmelík (76. Jirka), Balaj, Polievka (58. Vestenický)

Island 21: Olafsson – Sampsted, H. V. Gudmundsson, Andresson, Fridriksson – Porsteinsson, Fridjónsson, Magnusson – Einarsson, A. Gundmundsson, Haraldsson (90+. Karlsson)

Povedali po zápase:

Pavel Hapal, tréner SR 21: „Mám chladnú hlavu. Neodohrali sme dobrý prvý polčas, nechali sme súperovi veľa priestoru. Dali sme dnes do toho dosť úsilia, chýbal nám však pokoj a finálna prihrávka. Hoci sme mali prevahu, utvorili sme si šance, neskórovali sme a skomplikovali si situáciu. Islanďania boli nebezpeční v protiútokoch. Verím, že proti Španielsku sa nám v utorok podarí dosiahnuť lepší výsledok.“

Denis Vavro, obranca SR: „Prehrali sme si ho sami. Mali sme mať silu na to, aby sme nepriaznivý stav 0:1 otočili na 3:1 alebo 4:1. Doma nemôžeme prehrať s Islandom. Tento dnešný duel si rozoberieme. Máme päť dní, aby sme sa pripravili na Španielsko, ktoré musíme zdolať. Islandský súper bol nepríjemný, ale aj zdržiaval hru. Chýbala nám jednoduchosť, pokoj v hre s loptou, veľakrát sme zbytočne špekulovali. Je tu ešte veľa zápasov, zakopnúť môžu aj Španieli či Albánci. Chceme sa v domácom prostredí rozlúčiť s fanúšikmi v tomto roku víťazstvom.“