Ikona Ikona Ikona

Mladí slováci po tuhom boji podľahli Anglicku

Autor: admin

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov prehrala vo svojom druhom zápase na ME tejto vekovej kategórie s anglickými rovesníkmi 1:2. Mladí Slováci viedli v pondelok v Kielcoch po prvom polčase gólom Martina Chriena, ale na začiatku druhého otočili výsledok v prospech Anglicka Alfie Mawson a Nathan Redmond.

Slovensko má v tabuľke A-skupiny na konte tri body za víťazstvo nad domácim Poľskom, Anglicko nazbieralo o jeden viac, keď na úvod šampionátu remizovalo so Švédskom. Zverenci Pavla Hapala sa predstavia vo štvrtok 22. júna naspäť v Lubline proti Švédom, ktorí sa v druhom pondelňajšom súboji áčka stretli v Lubline s Poliakmi.

Hapal nasadil rovnakú základnú zostavu ako v stretnutí s Poľskom.  Kombinovať sa snažili Slováci, ale na začiatku im to kazili nepresnosti. Síce neprelomili obranu súpera z hry, no dokázali to zo štandardnej situácie. Rusnák rozohral v 23. minúte rohový kop, na prednú žrď si nabehol Chrien a hlavičkou prekonal Pickforda. Angličania od inkasovaného gólu prebrali iniciatívu, vypracovali si štandardné situácie, nepresadzovali sa však cez sformovanú a pozornú defenzívu protivníka. Na druhej strane, Mihalík vypálil v 42. minúte z diaľky a Pickford len s námahou vyrazil jeho strelu.

Angličania vybehli po zmene strán s odhodlaním zvrátiť nepriaznivý stav. Swift prihral Redmondovi, ktorého pokus zlikvidoval Chovan. Nasledoval roh, akcia pokračovala, ďalší center poslal práve striedajúci Murphy a Mawson na dva razy vyrovnal. Anglické útoky neustávali, nebezpečnú prihrávku do šestnástky zastavil Škriniar. V 56. minúte sa pripomenuli Slováci, Bero však vystrelil vedľa. Ward-Prowse v 61. minúte preniesol loptu na Redmonda, ktorý sa uvoľnil do pokutového územia, prepálil Chovana a Anglicko sa ujalo vedenia. Hapal zareagoval dvojnásobným striedaním, na ihrisko poslal Bénesa a Šafranka. Slováci nevzdali snahu o vyrovnanie, bod však nevydolovali napriek tlaku či štandardným situáciám.

ME futbalistov do 21 rokov – A-skupina – Kielce:

Slovensko – Anglicko 1 : 2 (1 : 0)

góly: 23. Chrien – 50. Mawson, 61. Redmond

rozhodovali: Mažeika – Šimkus, Kazlauskas (všetci Litva)

ŽK: Bero, Mazáň – Ward-Prowse, Murphy, Baker

divákov: 12 087

Slovensko: Chovan – Valjent, Niňaj, Škriniar, Mazáň – Lobotka – Rusnák, Chrien (66. Bénes), Bero, Mihalík (73. Haraslín) – Zreľák (65. Šafranko).

Anglicko: Pickford – Holgate (46. Murphy), Chambers, Mawson, Chilwell – Ward-Prowse, Chalobah – Swift (79. Gray), Baker, Redmond – Abraham (88. Woodrow).

V druhom stretnutí A-skupiny Poľsko remizovalo so Švédskom 2:2.

Hlasy o zápase:

Pavel Hapal, tréner SR:  ,,Hráči si dnes siahli na dno síl. V prvom polčase sme boli pasívni, strácali sme ľahké lopty a to nás stálo veľa síl. Po prestávke nás súper dvakrát gólovo potrestal. Mrzí nás, že sme nezískali aspoň bod, najmä kvôli senzačným fanúšikom, u ktorých sme po víťazstve nad Poľskom vzbudili chuť a túžbu vidieť nás naživo. Ešte máme šancu zabojovať o postup i o prvé miesto v skupine, pokiaľ zdoláme Švédov.“

Martin Chrien, stredopoliar SR a autor gólu:  ,,Som rád za gól, ale všetkých nás mrzí úvod druhého polčasu, keď sme rýchlo inkasovali a druhý gól padol už onedlho po brejku súpera. Chýbalo nám trocha šťastia, ale aj kvalitné centre zo strán. Nemáme sa však za čo hanbiť. Už sústredíme našu pozornosť na záverečný zápas so Švédskom, do ktorého pôjdeme s víťaznými ambíciami.“