Miroslav Maco oslávil životné jubileum 50 rokov

Miroslav Maco, jeden z prvých členov oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie sa v piatok 12. augusta dožil významného životného jubilea – 50 rokov.

OFSR – Bratislava/Milan Valko
Foto: archív Miro Maco

Takisto je oddaný fanúšik slovenskej reprezentácie a preto ho veľmi potešil postup na MS 2010, na ME 2016 a 2020. Pochádza z Piešťan, od štyroch do dvadsiatich rokov žil v Bratislave. Potom sa presťahoval do obce Veľké Kostoľany, kde býva doteraz. Tam aj podniká, má stavebnú firmu. V mladosti sa venoval futbalu, hokeju, basketbalu, šport vypĺňal všetok jeho voľný čas. Od prípravky až po seniorov hrával za Inter Bratislava. Keďže sa neuplatnil vo vrcholovom futbale, dostal ponuku hrať za Veľké Kostoľany. Bol to vydarený krok, hrával na viacerých pozíciach, keď bolo treba bol brankár, stopér, stredopoliar, či útočník.

,,Členom fanklubu som sa stal krátko po jeho založení v roku 2010. Na vlastné oči som videl väčšinou zápasov našej reprezentácie doma i vonku, bol som aj na ME 2016 vo Francúzsku a tiež na odložených ME 2020. Fanúšikom futbalu som už od šiestich rokov, keď ma otec zobral na derby Inter – Slovan a vtedy som si vybral žltočierne farby. A potom to už tak išlo, že som chodil na takmer všetky zápasy reprezentácie. Šport ma baví, úprimne drukujem všetkým našim športovcom. Navštívil som MS v hokeji, hádzanárske a basketbalové zápasy. Teší ma, keď Slovensko vyhráva a keď sa spoločne s fanúšikmi stretávame na takýchto športových podujatiach,“ vraví Miroslav Maco.

Oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie želá oslávencovi k veľkému životnému jubileu najmä veľa zdravia, šťastia a rodinnej pohody.