Ikona Ikona Ikona

Miláčik obecenstva Ladislav Petráš oslavuje 75 rokov

Autor: admin

V stredu 1. decembra sa krásneho životného jubilea 75 rokov dožíva jedna z legiend slovenského futbalu, manažér tímu internacionálov Slovenska a člen Siene slávy slovenského futbalu Ladislav Petráš. Skvelý hráč a šoumen sa po skončení kariéry venoval aj trénerskej práci, patril a stále patrí medzi miláčikov obecenstva.

OFSR – Bratislava/mv

Foto: www.fanklub.sk

Vynikajúci útočník sa narodil 1. decembra 1946 v Necpaloch. V čs. reprezentácii nastúpil v 19 zápasoch a strelil v nich šesť gólov. Dva na MS 1970 v Mexiku. Zúčastnil sa aj na OH 1968, kde strelil štyri góly. S futbalovom začínal v Prievidzi (1964 – 1968), potom hrával v Dukle Banská Bystrica (1968/69) a Interi Bratislava (1969 – 1980). Na sklonku kariéry bol dva roky vo WAC Viedeň. V lige odohral 239 zápasov a dal 85 gólov. Dva razy sa stal kráľom strelcov– v roku 1969 a 1975. V rokoch 2000 a 2001 robil asistenta trénera Jozefovi Bubenkovi v Interi Bratislava pri zisku dvoch titulov majstra Slovenska a víťazstvách v Slovenskom pohári. Bol aj kormidelníkom slovenskej reprezentácie do 21 rokov a zároveň asistentom trénera A-tímu SR.

Jeho meno je zapísané v pamäti futbalových fajnšmekrov, veď v slávnej minulosti slovenského futbalu nebolo veľa takých skvelých postáv… Bol hráčom rozdávajúcim nefalšovanú radosť, bol originálnym kanonierom, ale aj veľkým šoumenom, zabávačom, takpovediac futbalovým umelcom, ihrisko bolo totiž jeho športovou scénou…

Laco Petráš, prezývaný ,,Bača“ bol skutočným hrdinom čs. výberu na svetovom šampionáte v Mexiku 70, kde vsietil naše jediné dva góly. A jeho prežehnanie sa po góle do bránky Brazílčana Felixa, bolo legendárne. Tak sa uchytilo, že dodnes sa hráči po góle prežehnávajú. Dvojnásobný kráľ strelcov má v sebe stále šibalské oči, srší tradičným humorom a vzácny je vždy jeho odborný futbalový pohľad…

Oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie Ladislavovi Petrášovi blahoželá k veľkému životnému jubileu, praje mu najmä veľa zdravia a nech ešte roky-rokúce rozdáva okolo seba svoj humor.