Luxembursko je úspešne za nami, tešíme sa na Česko

Luxembursko je úspešne za nami, tešíme sa na Česko

Slovenskí futbaloví reprezentanti zvládli v kvalifikácii ME 2016 aj piaty krok, keď po jej polovici sú na čele C-skupiny bez straty bodu. V piatok 27. marca si s prehľadom poradili s Luxemburskom (3:0) a o dobrú atmosféru pred zápasom a počas neho sa zaslúžil aj oficiálny fanklub slovenskej reprezentácie.

,,Po príchode do Žiliny sme pripravili fanzónu, pozvaní hostia tvorili miniskupinku, keď namiesto Ľubomíra Moravčíka, ktorý mal povinnosti s reprezentáciou do 19 rokov v kvalifikácii ME 2015 v Nemecku to bol redaktor denníka Pravda Michal Zeman, hlavný garant vyhlásenia ankety Najlepší futbalista roka a Jozef Štribrányi. Na stretnutie prišiel aj bývalý známy tréner Milan Lešický, vo fanzóne vládla výborná atmosféra, prišli do nej všetci čo mali, v miestnosti bolo okolo sto ľudí. Moderátor Marcel Merčiak bol vynikajúci, zaujímavosťou je tiež, že sme ocenili Milana Lešického. Má totiž okrúhle číslo vo fanklube a to 400 a preto sa stal našim čestným členom. Témy oslovili návštevníkov, všetci predpovedali naše vyššie víťazstvo nad Luxemburskom, väčšinou od 2:0 do 5:0. Pravda, boli aj troška obavy z toho, čo urobí s mužstvom dlhšia prestávka, napríklad Česko na to doplatilo s Lotyšskom, keď v poslednej minúte aspoň zachránilo remízu. Bavili sme sa aj o súčasnom slovenskom športe, o mužstvách, hráčoch, Lešický a Štibrányi poskytli návštevníkom svoje osobné skúsenosti. Na zberateľské karty sme navrhli Ladislava Kubalu, Kolomana Gögha a osobne je podpísaná od Ladislava Petráša. Po fanzóne prebehla ešte autogramiáda Jozefa Štibrányiho,“ vraví predseda fanklubu Roman Táborský.

Už v utorok 31. marca Slovensko čaká prestížny derby zápas s Českom. ,,Tešíme sa na stretnutie s našimi priateľmi z Česka, myslím si, že naši chlapci budú veľmi motivovaní vyhrať a vrátiť súperovi poslednú prehru z Olomouca 0:3 v novembri 2012. Ide o prestíž, takže aj toto je veľmi dôležitý zápas, očakáva sa na ňom absolútne vypredané hľadisko, ešte viac divákov ako proti Luxembursku. Náš fanklub má veľmi bohatý program, v podstate sa do večera nezastavíme. Karol Polák bude namiesto vyťaženého Marcela Merčiaka v Strážove pri Žiline moderovať zápas slovenského a českého fanklubu a tiež aj fanzónu,“ dodal ešte Roman Táborský.

Milan Valko